Lider nema milosti!

Jedinstvo iz Žeravice nastavlja sa dominacijom na drugoligaškom Zapadu, savladali su na svom terenu ekipu Mladost iz Donje Slatine sa ubjedljivih 5:0 u okviru 14 . kola Druge lige Republike Srpske “Zapad”.

Utakmicu je obilježila apsolutna dominacija domaćeg tima, koji niti jednog trenutka gostima nije dopustili da “dođu do daha”.

Mrežu gostiju u 24. minutu načeo je Ognjen Škorić, najbolji akter utakmice. Korner je izveo Slaven Kovljen, najviši u skoku je bio Škorić koji je glavom poslao lopu iza leđa nemoćnog Radojice Rakića. Samo četiri minute kasnije, Jedinstvo je stiglo do još jednog pogotka. Bojan Ilić je idealno uposlio Škorića koji izlazi iskosa sa lijeve strane oči u oči sa golmanom Rakićem, i šalje loptu u kontra ugao za 2:0.  U 44. minutu Ilić je imao prazan gol ispred sebe, ali njegov šut sa 18 metara otišao je iznad prečke. U 64. minutu Ognjen Škorić došao je do het -trika, Kovljen je poslao loptu u prazan prostor, Škorić je bio brži od obrane gostiju i rutinski matirao golmana za 3:0 .

U 73. minutu Slaven Kovljen je sa 15 metara prizemnim preciznim udarcem matirao golmana Rakića za 4:0, a .konačan rezultat utakmice postavio je Živko Bubić u 86 minutu.

JEDINSTVO – MLADOST (DS) 5:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Škorić (24), 2:0 Škorić (28), 3:0 Škorić (64), 4:0 Kovljen (73), 5:0 Bubić (86).  Stadion: SC “Drago Kovačević”.  Gledalaca: 300.  Sudija: Mario Jelić (Banjaluka).  Pomoćnici: Marko Erak (Banjaluka) i Vladan Todorović (Čelinac).  Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Kontrolor: Ljubomir Jevtić (Prijedor). Žuti kartoni: Ilić, Pivač (Jedinstvo), Kadić, Huseinagić, Mićić, Jović (Mladost). Žuti kartoni: Ilić, Pivač (Jedinstvo), Mićić, Kadić, Jović, Huseinagić (Mladost).

Jedinstvo: Ad. Hamzić, Bubić, Nedić, As. Hamzić, Škorić (od 82. Ar. Hamzić), Milojević, Petrović, Behara (od 79. Stanković), Arežina (od 64. Pivač), Kovljen.

Mladost (DS): Rakić, Kadić, Paležnica, Petruljević, Huseinagić, Rudan, Hasić (od 68. Jović), Mišić, Perić (od 60.Limić), Čaušević (od 57. Džafić), Mićić.