Derbi susret u Etno selu Stanišići završen je podjelom bodova 2:2, a obilježio je iskusni fudbaler Drine Nikola Vasiljević. On je najprije u 2. minutu pogodio vlastitiu mrežu za vođstvo domaćina, da bi u posljednjim trenucima susreta, pogodio za svoju ekipu i tako donio vrijedan bod.

Rudar Prijedor je iskoristio podjelu bodova u derbiju i tako se bodovno izjednačio sa Zvijezdom 09. Pobjednički pogodak je djelo Jakupovića u 32. minutu.

Sutjeska je stigla do vrijedne pobjede na gostovanju u Mrkonjić Gradu sa 3:1. Kozara i Željezničar SPort team odigrali su 1:1, SLoga je slavila protiv Napretka u derbiju začelja, dok je Slavija bila bolja od Tekstilac Korta sa 2:1.

Rezultati 12. kola:

Zvijezda 09 – Drina 2:2 (Vasiljević 2 autogol, Huseinbašić 64 – Ćulum 55, Vasiljević 90),

Sloboda – Sutjeska 1:3 (Stijepić 79 – Mojović 37p, Rašević 50, Perišić 90+4),

Rudar P. – Podrinje 1:0 (Jakupović 32),

Sloga – Napredak 3:1 (B. Lukić 5, J. Lukić 50, Lazić 63 – Jevtić 73),

Slavija – Tekstilac Kort 2:1 (Pušara 7, Cicović 45 – Milaković 50),

Kozara – Željezničar Sport Team 1:1 (Glišić 87p – Pavlović 15p).