Lijevču ne prijaju visine Vlašića!

Lider  Regionalne lige Republike Srpske, grupa Zapad, ekipa Lijevča poražena je  na gostovanju u Kneževu rezultatom 3:1!

Prvu šansu na utakmici imali su gosti iz Nove Topole, Miloš Zekonja je  uputio centaršut s desne  strane u kazneni prostor,Željko Đukanović  je primio loptu na prsa i dao u sredinu za Bojana Tomića  koji pogađa prečku. U 5. minutu Lijevče je došlo do vodstva, Neven Perić  je odlično proigrao u prazan prostor Bojan Ercega , a ovaj potom izbio sam ispred golmana  Markovića, zaobišao  ga i lagano pogodio za 0:1.

U 28. minutu Bojan Tomić je u kaznenom prostoru srušio Miljana Budića, a sa bijele tačke siguran je bio Oliver Marković za 1:1.

Trener Lijevča Slobodan Katić je na poluvremenu morao je u slačionici ostaviti golmana  Sašu Ljevara zbog povrede , pa je na gol mora igrač Dejan Daljević. U 49. minutu ,Miljan Budić je šutirao s ruba kaznenog prostora, lopta je prošla pored gola. U 52. minutu ,odličnu priliku za  goste imao je Željko Đukanović, ali u situaciji  jedan na jedan” kao pobjednik je izašao  golman Marković.   U 70. minutu Dragan Dumonić dobro šutirao sa oko 16 metara, ali je Marković bio na pravom mjestu i poslao loptu u korner. U 72. minutu Bojan Erceg  izveo korner sa desne strane, Željko Đukanović je  prebacio loptu glavom na drugu stativu,Siniša Ilić je  ostao sam na drugoj stativi, ali na gol liniji pogodio je  saigrača Bojana Tomića!

U dvije minute Progres je  zabio  dva pogotka i u  potpunosti preokrenuo  rezultat. Prvo je u 83. minutu Borislav Laketić šutirao sa oko 20 metara iskosa sa desne strane, a golman Lijevča je nespretno reagovao pa mu je lopta prošla kroz ruke i završila u golu. U  84. minutu Borislav Laketić je poslao loptu u prazan prostor za Miljana Budića koji je  ušao u kazneni prostor s lijeve strane, prevario Bojana Tomića i preciznim udarcem poslao loptu u suprotan ugao pored  nemoćnog Daljevića.

PROGRES – LIJEVČE 3:1 (1:1)
Strijelci:0:1 Erceg (5), 1:1 Marković (28, penal), 2:1 Laketić (83), 3:1 M. Budić (84). Stadion: FK Progres.  Gledalaca: 50. Sudija: Ljubiša Kuvalja (Srbac). Pomoćnici:Vojislav Gajić (Banjaluka) i Srđan Vuković (Laktaši ). Delegat: Milan Bulajić (Banja Luka). Žuti kartoni: Marković, Đuranović, Vujančević, Bunić, Laketić, Brborović (Progres), Tomić, Dumonić (Lijevče).
Progres:Marković, Marjanović (od 55. Laketić), Marković, Dukić, Bojić, Vuković, Đuranović (od 72. Brborović), M. Budić, P. Budić, Vujančević, Bunić.
Lijevče: Ljevar (od 45.Daljević), Zekonja, Đuranović, Tomić, Ilić, Knežević, Erceg (od 89.Stojanović), Dumonić, Đukanović, Klisara, Perić.