Derbi u Kneževu na regionalnom Zapadu između Progresa i Mladost završen je na kraju ubjedljivom pobjedom domaćeg tima (4:1), iako je moglo biti i drugačije jer su gosti iz Kotor Varoša vodili sve do 72. minute utakmice. Na taj način tim iz Kneževa donekle je sanirao izgubljene bodove za zelenim stolom u prošlom kolu u Karanovcu, kada su došli bez ovjerenih zdravstvenih legitimacija. Treba napomenuti da izabranici trenera Simidžije još uvijek na zelenom terenu nisu okusili gorčinu poraza.

Mladost je povela u 17. minutu  preko Stefan Kršića, koji bio najviši skoku poslije  centaršuta Đukića, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.  U nastavku redale su se šanse pred golom gostiju, i otpor Mladost slomljen je u poslednjih 15-ak minuta. Igrao se 72. minutkada je Miljan Budić nanizao 3-4 igrača Mladosti  i zabio za 1:1.Progres do preokreta stiže pet minuta kasnije kada je Oliver Marković uputio dugu loptu prema Nikoli Đukariću, koji matira golmana rezonskikim šutem sa 10-ak metara za 2:1. Tad  ekipa trenera Branka Ponorca baca sve karte u napad, a to je znalački kaznio  domaći sastav . Prvo je Dragoslav Vučić napravio majstorski potez lobovavši  golmana Mladosti sa nekih 20 metara  za 3:1. U finišu ponovo je Miljan Budić napravio  dar mar, poslao loptu  prema  usamljenom  Dragoslavu  Vučić, koji hladnokrvno rješava i  postavlja konačan rezultat 4:1. Treba napomenuti da su gosti bili jako nezadovoljni djeljenjem pravde banjalučke trojke koju je predvodio Nikola Tadić, a to je pogotovo eskaliralo u 80. minutu kada su gosti postigli pogodak, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije. U tim trenucima izabranici trenera Branka Ponorca čak su razmišljali da napuste teren, ali su ipak završili meč sa još dvije lopte u mreži.

PROGRES – MLADOST (KV) 4:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kršić (17), 1:1 Đaković (72), 2:1 Đukarić (77), 3:1 Vučić (82), 4:1 Vučić (89) . Stadion: FK Progres. Gledalaca: 120. Sudija: Nikola Tadić. Pomoćnici: Živko Marković i Aleksandar Milaković (svi iz Banjaluke). Delegat: Vladimir Grabovica (Banjaluka). Žuti kartoni: M. Budić, Marković, Stojanović (Progres), Nedić, Bašić, Đukić (Mladost).

Progres: D. Marjanović, Stojanović, Vučić, Vuković, Verić (od 67. Vukman), M. Budić, P. Budić (od 58. Marković), Đukarić (od 88. Dukić), S. Marjanović, Ljuboja, Aleksić.

Mladost (KV): Kutić, Bašić, Jurić (od 83. Drljača), Vučenović, Hadžiselimović, M. Tepić, Kršić, Đaković (od 80. A. Tepić), Nedić, Đukić, Stupar.