Iako naizgled poslednje kolo regularnog dijela šampionata Srpske nije pretjerano zanimljivo, izuzev te posljednje pozicije koja vodi u Ligu za prvaka, gotovo svi susreti imaju i te kako značaj, jer hvataju se pozicije i sakupljaju bodovi za ono što slijedi kasnije, pogotovo u Ligi za opstanak.

ve utakmice su u centru pažnje, prijedorski okršaj Rudara i Sloge, te krajiški derbi Borca i Kozare. “Zeleno-crni” bi mogli definitivno odlučiti novog šampiona, jer pitanje je koliko je ostalo snage u nogama momaka iz Gornjeg Crnjelova, poslije kraha u Kupu BiH, ali i nekoliko lošijih rezultata u šampionatu. S druge strane ni Borac neće imati baš lak posao, jer mu u goste dolazi rasterećana Kozara, koju s klupe predvodi Igor Janković, koji je ne tako davno predvodio “crveno-plave”, i sigurno da njegov motiv nije mali.

Željo će na “Predgrađu” nastojati da pokvari planove Slavije, ali i svoju poziciju dodatno nadogradi, ali i pokuša stići komšije s Gradskog stadiona po broju postignutih pogodaka.

Podrinje drži meč loptu protiv Drine, koja će u Janji biti sve, samo ne lak rival domaćinu, koji ima imperativ trijumfa, jer ako bude gledao u druga dvorišta, teško da će dohvatiti željeni cilje.

U Derventi će osluškivati vijesti iz Janje i Banjaluke, naravno uz želju da se savlada Sutjeska, za što bolje pozicije u realnijoj Ligi za opstanak.

Istu brigu imaće i modričani protiv, čini se već otpisane Slobode, dohvatiti tri boda, i olakšati sebi startnu poziciju pred runde koje život znače.

Dakle, 90 i te kako zanmljivih minuta je pred nama…..

Parovi 22. kola: 

Subota, 16 časova

Željezničar Sport team – Slavija, sudije: Bojan Panić (Prijedor), Davor Maksimović (Doboj) i Željko Čelica (Gradiška), delegat: Mile Spasojević (Bijeljina), kontrolor: Dragiša Đurić (Bijeljina). 

Alfa Modriča – Sloboda (MG), sudije: Stojan Vukota, Božidar Rustić (oba iz Gradiške) i Davor Vukašinović (Rogatica), delegat: Milivoje Marković (Zvornik), kontrolor: Duško Joškić (Prijedor). 

Rudar Prijedor – Sloga (GC), sudije: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor), Tomislav Gračanin i Siniša Ivančević (oba iz Banjaluke), delegat: Nikola Vezmar (Gradiška), kontrolor: Radiša Vrhovac (Laktaši).

Podrinje – Drina (Z), sudije: Rajko Đorđić, Radmilo Vuković i Bojan Rakić (svi iz Bijeljine), delegat: Mlađen Vidačković (Banjaluka), kontrolor: Dejan Radiša (Banjaluka).

Tekstilac – Sutjeska, sudije: Zoran Soknić, Nemanja Vujadin i Đorđe Grubačić (svi iz Istočnog Sarajeva), delegat: Vladan Simeunović (Bijeljina), kontrolor: Drago Lukić (Prijedor). 

Borac (BL) – Kozara, sudije: Velimir Drinić (Modriča), Dragan Keranović i Zoran Radaković (svi iz Prijedora), delegat: Dragomir Đajić (Istočno Sarajevo), kontrolor: Goran Muaharemović (Istočno Sarajevo). 

1.21164135:62952
2.21144335:142146
3.21106521:15636
4.2193934:28630
5.2185823:24-129
6.2175921:28-726
7.2166922:30-824
8.2166915:23-824
9.2157919:24-522
10.2149817:26-921
11.21541223:29-619
12.21451214:32-1817