Fudbalski klub  Borac više nije vladar ni grada Banjaluke!

U četvrtfinalu Kupa Grada novi drugoligaš Željezničar očitao je lekciju ekspremijerligašu i novom prvoligašu Srpske Borcu (5:1)!

Za ligaša sa Gradskog stadiona nastupili su juniori (1997/1998), ali i s druge strane izuzev trenera-igrača Branislava Krunića i napadača Darka Medića suprostavili su im se većinom kadeti, i nešto juniora, koji već cijelu sezonu nastupaju za seniorski tim ekipe s “Predgrađa”. Blistao je ponovo Marković, čudo od djeteta, koji je Borac počastio sa tri pogotka, ali svi se slažu da je simultanku imao Bosančić.

Borac je bolje ušao u meč, čak i poveo autogolom, ali taj “labuđi pjev” trajao je pola sata po igri, a po rezultatu i cijelo prvo poluvrijeme. U nastavku Željina mašina je proradila, i pored pet pogodaka sijevalo je oko gola Borca, prečke, stative,…Na kraju komšije iz Platonove mogu biti i zadovoljni krajnjim rezultatom. Mapa Banjaluke polako dobija novi fudbalski izgled, a Željo već sada sniva prvoligaške snove,….