Fudbaleri Drine ostvarili su važnu pobjedu u borbi za opstankom na gostovanju u Banjaluci kod mrkonjićke Slobode (1:3). Ovim trijumfom zvorničani su uhvatili potpuno priključak u “Ligi za prvaka” u borbi za prve dvije pozicije, dok izabranici trenera Željka Vranješa mogu polako početi pakovati kofere za drugoligaški Zapad.

Sve je riješeno u nastavku utakmice kada su gosti vrlo brzo sa tri pogotka preko Vasiljevića, Jokića i Spasojevića došli do nedostižne prednosti, a Savanović je uspio u finišu meča samo da ublaži poraz domaćina.

Ružnu sliku Slobode upotpunili su i crveni kartoni Šamare i Vukovića, koji su, čini se posljedica bespomoći fudbalera iz Mrkonjić Grada.

SLOBODA (MG) – DRINA (Z) 1:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Vasiljević (47), 0:2 Jokić (61), 0:3 Spasojević (71), 1:3 Savanović (87). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 20. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Davor Maksimović i Milan Todorović (oba iz Doboja). Delegat: Mlađen Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Veljko Salamić (Prijedor). Žuti kartoni: Vuković, Gračanin, Crnomarković (Sloboda), Jevtić (Drina). Crveni kartoni: Zoran Šamara (Sloboda) u 62. minutu, Dean Vuković (Sloboda) u 90. minutu.

Sloboda (MG): Vuković, Adn. Ljutić (od 76. Vučković). , Lazendić, Bašović, Savanović, Šamara, Crnomarković, Gračanin, Vidović, Adm. Ljutić (od 68. Peno), Sladojević (od 25. Malinović).

Drina (Z): Bogićević, Vasiljević, Grahovac, Bajić, Stjepanović (od 46. Spasojević), Mitrović (od 64. Milošević), Marković (od 46. Milivojević), Jokić, Vasić, Jevtić.