Utakmicama 8. kola nastavlje nje šampionat Republike Srpske, a domaće ekipe bile su prilično sigurne, jer su od pet mečeva ostvarili četiri pobjede, dok je čast gostiju spasila Alfa Modriča remijem u Prijedoru.

Željezničar Sport Team bio je bolji od Sutjeske, a blistao je mladi napadač Bojan Marković strijelac dva pogotka za prvoligaša iz Banjaluke.

Tekstilac je bio prilično ubjedljiv u sudaru sa Slobodom (3:1), baš kao i Kozara protiv fenjeraša Drine (2:0).

Veliki preokret viđen je u Јanji, već poslije 10 minuta igre Slavija je imala prednost od 2:0, ali Podrinje do poluvremena izjednačuje rezultat, a Zekić donosi i slavlje domaćoj ekipi i velika tri boda.

I te kako zanimljivo je bilo i u Prijedoru. Gosti iz Modriče poveli su golom Šuke u 44. minutu, ali “rudari” stižu do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena preko Davidovića sa 11 metara.

Veliki derbi ovog kola između dvije vodeće ekipe, Borca i Sloge igra se u Banjaluci u nedjelju pod svijetlošću reflektora od 18 časova.

Rezultati 8. kola:

Željezničar Sport team – Sutjeska 2:1 (Marković 2, penal – M. Ivanović)

Rudar Prijedor – Alfa Modriča 1:1 (Davidović, penal – Šuka)

Tekstilac – Sloboda (MG) 3:1 (Susaković, Јolović, Perić, penal – Crnomarković)

Podrinje – Slavija 3:2 (Vujić 2, Zekić – Radovanović, Arbinja)

Kozara – Drina 2:0 (Novaković, Kondić)

Borac (BL) – Sloga (GC), nedjelja 18 časova

Plasman: OFK Sloga (GC) 19, Borac 17, Kozara 13, Slavija 13, Željezničar Sport team 11, Alfa Modriča 10, Sutjeska 10, Tekstilac 10, Rudar Prijedor 9, Podrinje 8, Sloboda (MG) 7, Drina 2.

Parovi 9. kola: Alfa Modriča – Željezničar Sport Team, Slavija – Rudar Prijedor, Sloboda (MG) – Podrinje, Sloga (GC) – Tekstilac, Drina (Z) – Borac (BL), Sutjeska – Kozara.