Srpski derbi i dugo očekivani duel u Bijeljini između Radnika i Krupe završen je onako kako je i započeo, bez golova (0:0). U pet mečeva između ova dva premijerligaša ovo je četvrti remi, ali prvi bez golova.

Veliki krivac što je tako jeste i temperatura koja je bila visoko iznad 30 stepena, uz konstataciju da je meč počeo u 17 časova, onda realno nije se moglo ni očekivati više od aktera ovog duela. Po bod na startu mogao bi i trebao bi da zadovolji, i Žižovića s jedne, a pogotovo Starčević na drugoj strani.

Na terenu se igralo koliko se moglo, pa su i bilježnice ostale gotovo prazne.

U 6. minutu Ševko Okić je sve dobro uradio, šutirao sa 7-8 metara, ali lopta prolazi pored desne stative Kutićevog gola. Isti igrač oprobao je udarac  i u 35. minutu, ali njegov pokušaj sa 18 metara završava ponovo nekoliko centimetara od desne stative Kutića.

Prva prava, ali velika prilika Krupe dogodila se u 75. minutu. Barić je prošao po desnoj strani, zavrnuo loptu, a Ljubenović sa 10 -ak metara iz prve šutiro, ipak Lučić je bio na visini zadatka i krajnjim naporom zaustavlja udarac. Tri minuta kasnije Milajn je još jednom oprobao udarac, ovaj put dosta slabije, pa je čuvar mreže Radnika mnogo lakše i sigurnije intervenisao.

Radnik narednog vikenda putuju u Tuzlu, dok Krupa još jednom ide u goste, ovaj put Vitezu.

RADNIK – KRUPA 0:0

Stadion: Gradski. Gledalaca: 400. Sudija: Admir Šehović. Pomoćnici: Dženan Milić i Muamer Čaušević (svi iz Sarajeva). Delegat: Damir Šarić (Tuzla). Žuti kartoni: Glišić, Beširević, Radović, Franić (Radnik), Koljić, Jašarević (Krupa).

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Stojanović (od 70. Janković), Beširević, Vasić, Srećković (od 86. Bradonjić), Glišić, Đurić, Okić (od 65. Peco), Šerbečić.

Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Milutinović, Palić, Vukotić, Dabić (od 69. Marjanović (od 70. Barić)), Aleksić, Milanović (od 62. Dujaković).