Fudbaleri Ljubića konačno su proradili. U okviru 11. kola na drugoligaškom Zapadu Prnjavorčani su u Petrovu savladali Ozren (1:4) i tako došli do prve pobjede!

Iako bez 6 standardnih prvotimca, pomalo otpisan, poput feniksa Ljubić se izdigao, te je sa vrućeg ozrenskog terena donio tri boda.

Na prvu priliku čekalo se 11 minuta, Kapetančić je tada pokušao glavom, ali je Mrkobrada odbranio. U 27. minuti Ljubić je poveo, dobro su kombinovali Subić i Segić, a ovaj drugi precizno šutira sa vrha kaznenog prostora za 0:1. Dva minuta kasnije Ozren je pokušao preko Biloglavića, ali je čuvar mreže Ljubića odbranio. Igrao se 32. minut kada je Subić dobro uposlio Segića, koji sa 5 metara, sam kao duh, šutira preko gola. Najbolju priliku u prvom poluvremenu domaći su imali u 38. minuti, Talić je šutirao glavom preko gola. Ljubić je uzvratio u 41. minuti, kombinovali su Grahovac-Segić-Ćirković koji ulazi u kazneni prostor, ali njegov udarac završava pored gola. Minut kasnije domaći su prijetili preko Vukovića koji šutira pored gola.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Ljubić je udvostručio prednost. Igrao se 47. minut kada je Segić pogodio za 2:0. Petnaest minuta kasnije, ponovo se kapiten Ljubića sjurio ka golu Ozrena, šutirao, štoper domaćih igra rukom, a arbitar Vukić pokazuje na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Ćirković koji povisuje na 3:0. U 75. minuti domaći smanjuju na 3:1, kada je je precizan sa bijele tačke bio Ćuković. Dva minuta kasnije domaći su još jednom zatresli mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Odličnu partiju, kapiten Ljubića Danko Segić, krunisao je het-trikom. U 78. minuti Ljubić je kreirao dobar kontra napad, Segić je izašao sam jedan na jedan, te je hladnokrvno povisio na 4:1. Mogao je Ljubić u finišu još koji put zatresti mrežu domaćih. Segić je pogodio stativu, udarac Todorića odbranio je Ćuković, pa se ispostavilo da je u 78. minutu postavljen i konačan rezultat.

OZREN – LJUBIĆ 1:4

Strijelci: 0:1 Segić (27), 0:2 Segić (47), 0:3 Ćirković (63, penal), 1:3 Ćuković (77, penal), 1:4 Segić (79). Stadion: “Lužanjak”. Gledalaca: 150. Sudija: Željko Vukić. Pomoćnici: Mišo Mačić (oba iz Banjaluke) i Milan Topić (Čelinac). Delegat: Predrag Jeftić (Doboja). Kontrolor: Zoran Narić (Doboj). Žuti kartoni: Talić, Katanić (Ozren), Prodanović, Mušinović, Todorić (Ljubić).

Ozren: Ćuković, Sofrić, Kapetančić,Biloglavić, Nikić (od 46. Katanić), V. Vuković, Talić, Bešić, S. Vuković, Majstorović, Pupavac.

Ljubić: Mrkobrada, Z. Kovačević, Prodanović, Simić, Segić (od 89. Kuzmanović), Ćirković, Subić, Mušinović (od 65. Žerebni), Grahovac (od 57. Todorić), Petrović, S. Kovačević.