Fudbaleri Jedinstva prvi su finalisti memorijala  ”Drago Kovačević”, pošto su u polufinalu savladali Dubrave 7:6 poslije izvođenja jedanaesteraca. U regularnom toku bilo je 2:2. U drugom polufinalu u subotu od 18 časova sastaju se prvoligaši Borac i Kozara, dok je finalni meč na programu u nedjelju.

Ipak, sve je nekako ostalo u sjeni incidenta koji se dogodio u finišu meča.

Naime, glavni sudija ovog susreta, Dragan Kesić je u 87. minutu poslao na prijevremeno tuširanje golmana Dubrava Nenada Vasića i napadača Jedinstva Bojana Ilića. Vasić je dobio crveni karton jer je udario Ilića bez lopte, a Ilić je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku, onda su se igrači Dubrava povukli u svlačionicu i više nisu željeli nastaviti utakmicu, jer su nezadovoljni odlukama glavnog sudije Kesića, ali poslije dogovora sa trenerom Stojanom Timarcem vratili se na teren.  Kapiten Jedinstva Ognjen Škorić izveo je penal, tako što je samo  dao loptu golmanu i utakmica je otišla na penale. Više sreće u penal lutriji imali su domaći, koji idu dalje.

Srđan Berić je u 15. minutu sjajno izveo slobodnjak, ali golman Stefan Đakušić je dobro intervenisao. U 25.  minutu Dragan Arežina je ušao u šesnaesterac gostiju, uputio udarac sa 12 metara, lopta je prošla tik kraj stative. Dva minuta kasnije s nekih 20 metara udarac je isprobao Ognjen Škorić, a golman Neven Miljković uspio je loptu skrenuti u korner. Dubrave je u vodstvo doveo Slaviša Vukajlović u 29. minutu nakon velike greške štopera Sabahudin Pivača, koji je kao zadnji igrač pokušao da prevari napadača koji je bio siguran realizator. U 33. minutu Pivač je ponovo loše reagovao, Berić mu je ukrao loptu , izašao jedan na jedan sa golmanom Đakušićem, ali je bio nesebičan i asistirao Aleksandru Kneževiću koji iz blizine nije imao težak posao ubaciti gol u praznu mrežu za 0:2.

U drugom poluvremenu ekipa Jedinstva je zaigrala dosta bolje u želji za preokretom. Tim iz Žeravice smanjio je rezultat na 1:2 u 55. minutu. Ognjen Škorić izvao je korner s desne strane, Dragan Arežina se najbolje snašao u kaznenom prostoru i poslao loptu iza leđa golmana  Vasića. Vrlo brzo uslijedilo je i izjednačenje. U 62. minutu Škorić je ubacio iz slobodnog udarca,  Arežina je na drugoj stativi glavom spustio loptu za  Nedića koji snažnim i preciznim udarcem savladavao Vasića. U  73. minutu Nedić je kao posljednji igrač odbrane srušio Perića, a za to je Nedić nagrađen žutim kartonom iako je bio posljednji igrač odbrane. Gosti su burno protestovali i tražili od glavnog sudije Kesića crveni karton za Nedića.