Derbi susret 9. kola regionalnog “istoka”, u Batkoviću, između BSK Ledinaca i Rudara 1925, prekinut je u 73. minutu, kada je gostujući fudbaler Branislav Božić udario glavnog sudiju Darka Petkovića iz Brčkog, u stomak. Sudija je pokušao da se odbrani, pa je odgurnuo  gostujućeg fudbalera Radivoja Bumbića, koji je “zajaukao” da je nokautiran, pa se previjao po terenu. Ušao je trener gostiju Borislav Radovanović, da pomognepovrijeđenom fudbaleru, koji je potom dobio žuti karton zbog simuliranja, a gostujući strateg polio vodom sudiju, pa je utakmica prekinuta. Sve je izazvao penal za domaću ekipu u 73. minutu. Do tog minuta, “rudari” su imali prednost od 1:0. Na potezu su disciplinski organi FSRS.

Birač je slavio u Loparama, Čelopek je uzeo bod u Trnovici, “lokosi” su preokrenuli protiv SLobode, Mladost je bila više nego ubjedljiva, a Podrinje je slavilo protiv Jedinstva.