Fudbaleri Ljubića odigrali su treću kontrolnu utakmicu, koja je ujedno bila i generalka pred početak proljećnog dijela šampionata Druge lige RS.

Protivnik Prnjavorčana bila je ekipa Poleta iz Broda, koja je slavila 2:1. Imali su fudbaleri Ljubića u prvih 45 minuta i igru, i rezultat. Nakon dvije izgledne prilike koje su propustili Mušinović i Žižak, Prnjavorčani su u 35. minuti stigli do prednost. Grešku golmana Poleta iskoristio je Mušinović, koji je doveo Ljubić u vođstvo 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Brođani su izjednačili na 1:1 iz slobodnog udarca. Nakon izjednačenja, Ljubić je preuzeo terensku inicijativu, imao posjed lopte, napadao, stvarao šanse, ali je mreža nominalnog gosta mirovala. Za promašaje Ljubić je kažnjen u 75. minuti, kada je ekipa Poleta kreirala dobar kontranapad, kojeg je krunisala pogotkom. Ispostavilo se da je pogodak iz 75. minute odlučio pobjednika, jer su mreže do kraja mirovale.

Fudbalere Ljubića narednog vikenda očekuje nastavak šampionata, kad će u okviru 16. kola gostovati kod Dubrava.