Laktaši su poraženi od Poleta u okviru osmog kola, iako su skoro sat vremena imali igrača više! U 33. minuti Saša Ignjatić je kod domaćina zaradio drugi žuti karton. Na poluvrijeme se otišlo bez golova, iako su Brođani u nekoliko navrata, prije isključenja, bili vrlo blizu da zabiju. Fudbaleri Laktaša bili su neprepoznatljivi, bez pravih prilika i volje za igrom, umjesto da preuzmu stvari u svoje ruke za svoj pristup utakmici bili su propisno kažnjeni. Poveo je Polet u 49. minuti, strijelac glavom nakon centaršuta sa strane bio je Slaviša Marjanović. Konačnih 2:0 postavio je Slobodan Pejičić poslije prekida pet minuta prije kraja.

U narednom kolu Polet će gostovati Proleteru, a Laktaši će šansu za iskupljenje imati na domaćem terenu protiv Vranjaka.

OFK POLET 1926 LAKTAŠI 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Marjanović (49), 2:0 Pejičić (85). Stadion: Gradski u Brodu. Gledalaca: 150. Sudija: Velimir Drinić. Pomoćnici: Marko Maksimović i Milenko Mišić (svi iz Modriče). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). Žuti kartoni: Đukić, Milićević (OFK Polet 1926), Metlar (Laktaši). Crveni karton: Saša Ignjatić (OFK Polet 1926) u 33. minutu.

Polet: Blagojević, Gajić, Džabić, Lučanović, Milićević, Pejičić, Ignjatić, Marjanović (od 65. Miškić), Pećić, Malkić (od 80. Cvjetković), Šaponjić (od 46. Marinković). Trener: Dejan Pijetlović.

Laktaši: D. Lekić, Telić, Šipovac, Stamenković, Erceg, S. Lekić, N. Banjac (od 77. Trninić), C. Banjac (od 53. Metlar), Savić, Popović, Keleman. Trener: Miljan Bajić.