Prema očekivanju, rukometaši Borca su ostvarili ubjedljiv trijumf u krajiškom derbiju, savladavši Prijedor sa visokih 32:16 (13:9), mada gosti, po prikazanom u prvih četrdesetak minuta, nisu zaslužili ovakvu katastrofu.

Otvorio je Borac utakmicu sa 3:0 i u nastavku bez većih problema održavao tu prednost, a goste je u rezultatskom priključku održavao sjajni Bojan Babić na golu, ali i dosta nespretni domaći napadači. I u nastavku, bar u prvih desetak minuta, viđena je ista slika (15:13, 39. minut), da bi tek tada Banjalučani zaigrali onako kako se od njih i očekivalo i do kraja, serijom 17:3, stigli do ubjedljiuvog trijumfa.

Nejfikasniji u redovima domaćina bio je Miloš Nježić sa devet postignutih pogodaka, dok je Srđan Mijatović na svoj konto upisao šest golova, a odličan je bio i iskusni Milan Kosanović koji je u posljednjih dvadesetak minuta zabilježio 11 odbrana.

Kod gostiju, uz već spomenutog Babića, još se istakao Darko Dragović sa šest postignutih pogodaka.

Bila je ovo sedma uzastopna prvenstvena pobjeda Borca koji i dalje čvrsto drži drugo mjesto na tabeli iza vodeće Vogošće.

BORAC – PRIJEDOR 32:16 (13:9)

Dvorana: “Borik”. Gledalaca: 100. Sudije: Vesna Todorović i Tatjana Praštalo (Banjaluka). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: Borac 6 (2), Prijedor 3 (2). Isključenja: Borac 6 minuta, Prijedor -.

BORAC: Beširević (1 odbrana), Đurđević 2, Hercegovac 1, Daničić 3, Mijatović 6 (2), Kosanović (11 odbrana, 1 sedmerac), Bubić 3, Efendić (4 odbrane), Nježić 9, Majić 2, Lončar 1,Ćelić 2, Ćeranić 3,Unčanin. Trener: Ratko Đurković.

PRIJEDOR: Đuričić, Vilušić 2, A. Miljuš 2 (2), M. Miljuš, Kecman, Balaban 1, Kaurin 2, Šerbula, Janković, Knežević, Jovanović 3, Dragović 6, Babić (15 odbrana, 4 sedmerca), Šešić, Radaković. Trener: Jovica Radaković.