Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su Željezničar Sport Team (2:1) u odgođenoj utakmici 4. kola Prve lige Republike Srpske. Podsjećamo, ovaj duel se trebao igrati prije četiri dana, ali je otkazqn zbog padavina, kako su navela službena lica, iako je svima jasno da meč u Prijedoru nije odigran zbg toga što teren nije bio obilježen, ali to su već neke druge priče….FSRS je poslao poruku da se novi duel mora igrati, i tako je bilo, a na terenu ovaj put obilježnom, ali veoma teškom za igru bolje su se snašli domaćini, koji su došli do 10. boda, dok je četa s ” Predgrađa” ostala na tri.

Već u 3. minutu Lolić je u svom prepoznatljivom stilu povukao loptu, ušao u šesnaesterac, uslijedio je udarac, ali lopta se zaustavlja na stativi! Tri minuta kasnije ponovo sreća na strani gostiju! Pecelj je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom pogađa prečku Kukrikinog gola!

U 10. minutu Rudar vodi. Jakupović pogađa glavom za 1:0. Zasluženo vodstvo domaćina koji je odlično ušao u utakmicu.

U 17. minutu i Željo je opasno zaprijetio, Bosančić je šutirao sa 7-8 metara iskosa sa desne strane, ali Nemanja Petrović je bio dobro postavljen i sigurno intervenisao.

U 22. minutu 100 odstotna prilika za goste. Marković je krenuo sam prema golu “rudara”, šutirao sa 10 metara, ali Petrović nogom brani, na odbijenu loptu natrčava Bosančić, slijedi udarac, ali sa gol linije loptu u polje izbacuje Davidović.

Uzvraćaju “zeleno-crni” u 25. minutu, Lolić poteže sa 15 metara, ali Kukrika odlično interveniše.

U 42. minutu gol za Rudar, kojem je prethodila u najmanju ruku diskutabilna situacija. Lolić je proigrao Gavranovića, odbrana Želje je stala očekujući ndozvoljenu poziciju, zastavica Đorđa Grubačića ostaje uz tijelo, napadač domaćina kreće sam prema golu i rutinski postiže gol za 2:0. U najmanju ruku sumnjiva odluka.

Rudar je prvi zaprijetio i u nastavku, Jaćimović je iz okreta sa peterca šutirao visoko preko gola.

U 68. minutu Željo se vraća u igru! Skraćeni korner izveo je Kuzmanović, kadetki reprezentativac Srbije Pavlović najviši u skoku, udarac glavom u lopta je lopta u mreži za 2:1.

Na kraju treba istaći veoma neubjedljivo suđenje trojke iz Istočnog Sarajeva, koji su u nekoliko situacija lošim procjenama oštetili oba tima, a kriterijum kod dodjele javnih opomena takođe je bio diskutabilan, ali i to je stvarnost fudbala Srpske…..

RUDAR PRIJEDOR – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Jakupović (10), 2:0 Gavranović (42), 2:1 Pavlović (68). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Slavoljub Gogić. Pomoćnici: Đorđe Grubačić i Nemanja Vujadin (svi Istočno  Sarajevo). Delegat: Nikola Vezmar (Gradiška). Žuti kartoni: Marić, No. Petrović (Rudar Prijedor), Kukrika, Jokanović, Petković, Tadić, Krunić (Željezničar Sport Team).

Rudar Prijedor: Ne. Petrović, No. Petrović, Jakupović, Lolić (od 73. Šakić), Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović, Gavranović (od 68. Jandrić), Marić (od 90. Popović), Davidović.

Željezničar Sport Team: Kukrika, Čolić (od 55. Tadić), Pavlović, Nježić (od 46. Jokanović), Bosančić, Marković, Krunić, Malić, Petković, Ostojić, Kuzmanović (od 81. Bilal).

Igrač utakmice: Demir Jakupović (Rudar Prijedor).