Fudbaleri Borca odigrali su možda i najbolju partiju ove jeseni. Borac je na svom stadionu slavio sa 2:1 protiv Širokog Brijega, osvojivši tri boda koja Banjalučane i dalje ostavljaju u trci za plasmanom u Ligu za prvaka. Da sreća na kraju prati hrabre, pokazao je finiš meča su kome su ”crveno-plavi” došli do trijumfa autogolom Josipa Barišića.

Težak i zaleđen teren onemogućio je igrače oba tima da pokažu iole kvalitetniju igru, ali nije nedostajalo trke i borbenosti. Domaći sastav je imao početnu inicijativu, ali je prva prilika bila na strani gostiju. Naime, iskusni Vagner je izašao sam ispred Asmira Avdukića, istina našao se dosta iskosa sa desne strane, nakon što ga je zaobišao, a potom se na teškom terenu spetljao i otišao sa loptom van terena.

U 13. minutu prvi prekid nakon što je publika sa istočne tribine počela grudvama da gađa drugog pomoćnog sudiju, Arnela Novalića iz Doboja. Prekid je trajao jedan minut, a u 22. ponovo je Vagner u prilici. Velika greška Branka Ojdanića koji jednu čistu loptu ispred svog gola dodaje fudbaleru Širokog Brijega koji šutira, ali je neko iz odbrane Borca uspio da skrene loptu u korner.

Odmah potom novi prekid zbog grudvanja, a u 27. minutu sudija Zoran Grbić iz Prijedora šalje igrače u svlačionicu. Pauza je trajala 17 minuta, koliko je trebalo da se isprazni istočna tribina, a tribinu su napustili i najvatreniji navijači koji su bili smješteni na sjevernoj strani.

Utakmica je nastavljena, a samo minut nakon toga Borac dolazi u vođstvo. Miloš Čudić je sjajno prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac gostiju, a potom uputio izvanredan centaršut na drugu stativu. Tamo se našao Goran Galešić koji sa desetak metara topovskim šutem pogađa mrežu iza leđa nemoćnog Luke Bilobrka.

Do kraja poluvremena Borac je pokušavao da napravi još neku priliku, dok su gosti nastojali da dođu do izjednačenja, ali ni jedni ni drugi nisu bili uspješni.

Drugo poluvrijeme je otvoreno izjednačujućim golom koji je za Široki Brijeg postigao Vagner. ”Rezervista” Ivan Baraban prošetao se kroz odbranu Borca, ušao u kazneni prostor i sjajno uposlio Vagnera kojem nije bilo teško da pogodi za 1:1.

Nakon toga potpuna inicijativa Banjalučana koji su kreirali nekoliko dobrih prilika, ali bez konkretne završnice, dok su se gosti ograničili na rijetke ali izuzetno opasne kontre.

U 77. minutu bilježimo i jedinu spornu situaciju kada su domaći igrači tražili jedanaesterac nakon što je ispred gola Bilobrka oboren Mahir Karić, ali Grbić tu nije vidio prekršaj za najstrožu kaznu.

I onda, kada se očekivao kraj, u prvom minutu sudijske nadoknade, autogol Josipa Barišića za pobjedu Borca. Odlično je po lijevoj strani probio Mladen Veselinović, uputio jak prizeman centaršut, a na loptu je natrčao nes(p)retni Barišić i sa samo tri metra je zakucao ispod prečke sopstvenog gola.

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Galešić (29), 1:1 Vagner (47), 2:1 Barišić (90+1, autogol). Stadion: Gradski. Gledalaca: 600. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor) – 6. Pomoćnici: Amer Macić (Mostar) i Amel Novalić (Doboj). Delegat: Mirko Milošević (Zvornik). Žuti kartoni: Avdukić, Kondić (Borac), Bralić (Široki Brijeg).

Borac: Avdukić 6,5, Galešić 7 (46. Burazor 6,5), Ojdanić 5,5, Kunić 6,5, Radulović 6, V. Danilović 6, Janičić 6,5, Kondić 6 (67. I. Danilović -), Veselinović 7, Čudić, Zekanović 6. Trener: Igor Janković.

Široki Brijeg: Bilobrk 6, Kožul 6, Barišić 5,5, Baša 6, Ivanković 6 (84. Jurić -), Marić 6 (46. Baraban 7), Vagner 7, Ćorluka 6, Begonja 6 (76. Nikić -), Bralić 6,5, Marković 6. Trener: Goran Sablić.

Igrač utakmice: Mladen Veselinović (Borac) – 7.