Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u trećoj kontralnoj utakmici u Krupi na Vrbasu pobjedili su trećeligaša ekipu Karanovac 1:0.

Gol odluke u 80. minutu postigao je mladi Danijel Tešanović, na asistenciju Miloša Perovića. Mrkonjićanima je to druga pobjeda u kontrolnim utakmicama, jer su u Banjaluci savladali juniore Borca sa 2:0.U prošlu srijedu, na stadionu u Krupi na Vrbasu remizirali su sa liderom Prve lige Republike Srpske Rudarom Prijedor(utakamica je zavaršena 0:0).

Tim Slobode sa klupe je predvodio trener Milorad Glamočak, pomoćnik Čedomira Ćuluma koji se nalazi u Sarajevu na seminarau za dobijanje  „A“ trenerske licence.

-Utakmica je bila ravnopravana. Kranaovac je pokazao da  ima odličnu ekipu i da sa pravom imaju ambicije da se plasiraju u Drugu ligu. Ono što je najvažnije da smo ponovo odigrali solidan meč. Iskoristili smo jednu od svojih priliku i zasluženo stigli do pobjede. Priliku da igraju pružio sam svim fudbalerima rekao je Glamočak.

Sloboda je igrala u sastavu: Modić, Lazendić, Gračanin, Sladojević, Crnamaraković, Topić, Maksimović, Peno, Perović, Savanović i Stjepić. U drugom poluvremenu igrali su: Kovačević, Jekić, Antić, Malinović Vučković, Tešanović, Anđelić, Mitrić. Cijeli meč odigrao je bekovski par Sinša Lazendić i Vladan Gračanin.

Naredni meč izabranici Čedomira Ćuluma, igraju sa Slobodom iy Novog Grada.