Laktaši i Ljubić nastaviće ples po tankom ledu nakon utakmice 23. kola na drugligaškom Zapadu  i podjele bodova (1:1). Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo uzbuđenja. Gosti su zaprijetili jedino u 3. minuti nakon centaršuta kapitena Danka Segića, ali golman Lakić je otklonio prijetnju. Laktaši prvi put ozbiljno pokušavaju u 34. minuti kada udarac glavom Šavije odlazi preko gola. Najbolju šansu u prvom dijelu kreirali su domaći fudbaleri. Igrao se 43. minut, Stamenković je lijepo proigrao Slađana Lekića, čiji šut s linije brani Srđan Radulović.

Za razliku od prvog, drugo poluvrijeme je bilo uzbudljivije. Laktaši su poveli u 53. minuti. Strijelac je bio Saša Erceg na asistenciju Stamenkovića. Minut kasnije domaći tim je u odličnoj situaciji da riješi utakmicu da šut Miljana Bajića nije skinuo Radulović. Ljubić izjednačuje u 60. minuti. Prvo je loše odreagovao golman Laktaša, a potom je defanzivac domaćih Dragan Šavija zakucao loptu u vlastitu mrežu. Autogol za 1:1. Laktaši su nakon toga preuzeli inicijativu, bili opasni, ali do gola nisu mogli. Treba istaći na kraju da ni jedni ni drugi nisu bili zadovoljni suđenjem Marka Maksimovića., ali to nije nikakva novost na terenima Srpske, pa tako ni na drugoligaškom Zapadu.

LAKTAŠI – LJUBIĆ 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Erceg (53), 1:1 Šavija (60, autogol). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Maksimović. Pomoćnici: Velibor Drinić i Mirko Drinić. Delegat: Veljko Radovanović.

Laktaši: Lakić, Šipovac (od 78. O. Savić), Bajić (od 69. S. Savić), Trninić, Šavija, Radetić, Stamenković, Erceg (od 66. Bo. Keleman), Bursać, Lekić, Br. Keleman. Trener: Miljan Bajić

Ljubić: Radulović, Kovačević, B. Žižak, Segić (od 90. Vujasinović), Vasić (od 90. Malešević), A. Žižak, Živković, Deket (od 36. Deket), Petrović, Žerebni, Ćirković. Trener: Nebojša Đekanović.