Omarska je poražena od Dubrava (1:2) u okviru 25. kola na drugoligaškom Zapadu i tako došla u veoma tešku situaciju pet kola prije kraja. Naime, moguće je da ispadnu četiri ekipe, a u tom slučaju do kraja će se voditi grčevita borba između pet ekipa. Među njima je i Omarska.

Što se tiče utakmice, odigrana je po jakoj kiši, po klizavom terenu, na temperaturi od samo 6 stepeni i pred samo dvadesetak gledalaca. Dubrave su mnogo bolje ušle u utakmicu i dominirale u prvih dvadeset minuta. Već u sedmom minutu napadač Dubrava je umakao odbrani Omarske, Anđić je neoprezno startovao, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Milaković  i doveo goste u vođstvo. Osam minuta kasnije, Nježić je šutirao precizno sa ivice šesnaesterca i uduplao vođstvo. Domaći su se bunili jer su smatrali da su gosti pogrešno izveli aut, većina igrača Omarske je stala, protestvovala, a gosti su to iskoristili i u nastavku lijepu akciju krunisali golom.

Poslije tog gola, igrači Omarske su počeli igrati, ne može im se prigovoriti na borbenosti i želji, ali mnogo spremnija ekipa Dubrava se branila i odbranila. U prvom poluvremenu treba izdvojiti dvije prilike Branka Rosić. U prvoj situaciji je izblokiran njegov šut sa desetak metara, a u drugoj je šutirao iz slobodnog udarca sa šesnaest metara za malo iznad gola.

U drugom poluvremenu viđen je još veći pritisak Omarske, ali odbrana Dubrava je sve izdržala. U 55. minutu, Darko Romanić je postigao gol glavom i smanjio na 2:1, ali to je bilo sve.  U 67. minutu lijepa akcija Omarske, Lajić je dobro šutirao nakon jedne povratne lopte, ali je pogodio stativu. Nekoliko trenutaka kasnije, Krecelj postiže gol, ali je poništen zbog ofsajda. Imali su gosti odličnu priliku u 84. minutu da riješe susret, ali je štoper Dubrava glavom nakon kornera promašio nemoguće.  I onda u sudijskom vremenu, poslednja prilika. Odigrali su Panić i Krecelj dupli pas u šesnasetercu, ali je jedan igrač Dubrava u poslednjem trenutku izbio loptu i sačuvao tri boda za goste.

U sledećem kolu Omarska gostuje kod Jedinstav u Žeravici, a Dubrave dočekuju Slogu iz Doboja.

OMARSKA – DUBRAVE 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Milaković (9, penal), 0:2 Nježić (20), 1:2  Da. Romanić (55). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 20. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Dragan Žarić (Kotor Varoš) i Dejan Stjepanović (Banjaluka). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Nišević, Krecelj (Omarska) Vukajlović, Majdanac (Dubrave).

Omarska: Ml. Jokić, Lajić, Zdjelar, B. Romanić, D. Nišević, Rosić, Da. Romanić, Panić, Krecelj, Anđić, Stojnić (od 89. Ma. Jokić). Trener: MilenkoVuleta .

Dubrave:  Vasić, Hadžialagić, Majdanac, Glišić, Perić (od 76. Pilipović), Tatić (od 90. Kvrgić), Milaković, Vukajlović, Petković, Nježić, Kisin. Trener: Stojan Timarac.

Preuzeto sa sajta: fkomarska.com