Fudbalski sudija Slaviša Mitrović iz Šamca bio je u glavnoj ulozi na utakmici u Batkuši, što i nije nekakvo čudo, kada ovaj fudbalski arbitar sudi. Domaći su već poslije 8. minuta vodili sa 2:0, da bi gosti smanjili na 2:1 u 13. minutu. Sudija Mitrović je isključio gostujućeg fudbalera Bajunovića već u 16. minutu, da bi do kraja poluvremena rezultat glasio 3:2.

U nastavku susreta, domaćin realizuje penal u 68. minutu, da bi gosti preko Žigića i Kuzmanovića poravnali na 4:4. Pobjedu domaćinu donosi Simeunović u 97. minutu utakmice.

Po završetku meča, u službenim prostorima, Mitrović je provocirao predstavnika gostiju, koji ga je i  udario, kako stoji u izvještaju delegata.

Sudija, koji je poznat u fubalskim krugovima kao “Patak” četvrti put je dijelio (ne)pravdu u Batkuši (Hajduk – Vranjak 2:2, Hajduk – Sloga 2:1, Hajduk – Rudanka 3:2, Hajduk – Skugrić 5:4), pri tome podijelivši gostujućim ekipama čak 20 žutih i 3 crvena kartona i dosudivši za domaćina 3 penala. Šest klubova regionalnog “centra” tražilo je njegovo izuzeće, ali očigledno da nadležni u FSRS nemaju želju da fudbal napreduje, nego podržavaju ovog “perspektivnog” sudiju.

HAJDUK – SKUGRIĆ 5:4 (3:2)

Strijelci: 1:0 Kojić (3), 2:0 Simeunović (8), 2:1 Kuzmanović (13), 3:1 Milinković (23), 3:2 Žigić (39, penal), 4:2 Ristanić (68, penal), 4:3 Žigić (70), 4:4 Kuzmanović (79), 5:4 Simeunović (97).

Stadion: FK “Hajduk”. Gledalaca: 100. Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac). Žuti kartoni: Mir. Ilinčić, Simić, Milinković, Mil. Ilinčić (Hajduk), Simić, Bjelkić, Filipović, Blagojević, Kuzmanović, Lukić, Popović (Skugrić). Crveni kartoni: Tomislav Bajunović (Skugrić, 16).

HAJDUK: Zelinac, Simić (od 46. Stefanović, od 63. Popović), Mir. Ilinčić, Milinković (od 90. Tanasić), Stanković, Petrović, Simeunović, Mil. Ilinčić, Gajić, Kojić, Ristanić.

SKUGRIĆ: Bjelkić, Blagojević, Husnjak, Lukić, Stojanović, Kuzmanović, Saić (od 77. Mićić), Žigić (od 79. Filipović), Bajunović, Simić, Sailović (od 60. Popović).