Fudbaleri Kladara doživjeli su prvi prvenstveni poraz na  domaćem terenu u okviru 9. kola  Regionalne liga Grupa Zapad. Partizan iz Kostajnice nosi čitav plijen iz Kladara 1:2 (0:2). U prvom poluvremenu Partizan  je po svim segmentima igre nadigrao domaći sastav. Veoma  brzo je viđen gol. Igrao se 8. minut  kad se zatresla mreža domaće ekipe,  sjajno su  kombinovali igrači Partizana na sredini terena, lopta je došla do Vlade  Grbića koji  proigrava na desnoj strani Demijana  Tintora  koji je precizno šutirao  i pogađa  gol  Saše Radak za 0:1. Mogli su Kladari da se rezultaski vrate  u meč, kada je  Nemanja Janković izašao   1 na 1 sa  golmanom gostiju Mladenom  Slijepčevićem,  ali čuvar mreže kostajničana fantastično brani. Za promašaj   Jankovića   uslijedila je kazna . U 15. minutu  grešku  domaće odbrane kaznio je iskusni  Stevo Kovačević koji je sa nekih 10-ak metara poslao  loptu u mrežu  za 0:2.

Ponovo se našao u šansi za gol Nemanja Janković, dobro je šutirao, ali opet se iskazao Slijepčević . Mogli Imao je domaćin priliku i u 42. minutu kada je Matić uputio centaršut sa  desne strane, pronašo  Stefana  Gajića koji glavom šalje loptu pokraj stative. Potom je uslijedio brz kontranapad   Partizana,  Bojan Zdjelar   sa  10 metra šutira  po zemlji,  ali  golman domaći   Radak  spašava svoju ekipu.

U  u drugom poluvremenu   Kladari su krenuli  silovito  ka golu gostiju. Počele su se redati šanse pred golom Slijepčevića. Trud i želja za golom  domaćinu  se  isplatila u 82. minutu kada je Stefan Gajić uputio  centaršut  sa lijeve strane, pronašao Ristu  Bijelića  koji  je glavom zakucava loptu.  Mogli  su Kladari do poravnanja rezultata, kada je  po ko zna koji put  Nemanja Janković  našao  se u dobroj situaciji za postizanje gola.  Sjajno je   Srđan Kostić proigrao  Jankovića koji  ulazi u kazneni i prolazi jednog igrača Partizana, uslijedio je udarac, ali   Slijepčević  je bio na visini zadatka. Imao je Partizan  najbolju priliku u drugom poluvremenu  u samo finišu utakmice. Stevo Kovačević pronašao je na desnoj strani  Milana  Zeca koji pronalazi usamljenog  Benjamin Delismajlović, a ovaj promašuje potpuno prazan gol.

KLADARI – PARTIZAN 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Tintor (8), 0:2 Kovačević (15), 1:2 Bijelić (82). Stadion: FK Kladari. Gledalaca: 50. Sudija: Zoran  Ančić (Prnjavor). Pomoćnici: Slaviša Jovanić  (Prnjavor) i Igor Balać (Banja Luka). Delegat: Živko Keleč(Banja Luka). Žuti kartoni: Slijepac (Partizan).

Kladari: Radak,Matić,Savić ,Dragojević, Jorgić, Kostić,  G. Zelenac (od 83. Nježić), Janković,  R.Zelenac, Bijelić, Gajić.

Partizan: Slijepčević, Kostadinović, Oljača, Gavrilović, Grbić, Tintor, Zdjelar,  Delismajlović, Kovačević, Slijepac, Zec.