Fudbaleri Borca vratili su se iz Zapadne Hercegovine sa tri boda! Banjalučani su u sudaru dva nova premijerligaša savladali u Gabeli sastav Goška sa 1:0 i tako nakon dva kola imaju 100-odstotan učinak.

“Crveno – plavi” bil isu mnogo bolji rival od domaćna, koji je samo u 11. minutu zaprijetio preko Pehara koji je izašao sam ispred Avdukića, ali loše je šutirao. Sve prije, ali i poslije toga išlo je na mlin Borca, koji je dominirao tokom čitavog susreta. Gol odluke postigao je Veselinović u 31. minutu, a u finišu prvog poluvremena Puzigaća je pogodio prečku. I u nastavku meča Borac je bio bolji, stvarao prilike, ali i mirno priveo meč kraju za siguran trijumf i najavu velikih stvari u novoj sezoni.

Sledeći je Vitez, tražiće se karta više na Gradskom….

GOŠK – BORAC 0:1 (0:1)

Strijelac: 0:1 Veselinović (31). Stadion: “Podavala”. Gledalaca: 500. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Pomoćnici: Dalibor Hrstić (Ljubuški) i  Amir Kadić (Sarajevo). Delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica).

GOŠK: Kozić, Čolić, Bošnjak, Odak, Mišić, Pehar, Đajić, Brajković, Ramić, Dodig, Kobiljar.

Borac: Avdukić, Galešić, Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović, Janičić, Veselinović, Mirković, Guberac.