Fudbaleri Gorice i dalje marširaju rregionalnim Zapadom. U derbiju kola slavili su u Kotor Varošu (1:2). Trijumf dobija još više na značaju ako se zna da su šipovljani igrali bez najboljeg igrača Stanka Malinovića, koji je ovaj duel proputio zbog povrede.

Tokom svih 90 minuta gosti su bili bolji rival, fizički spremniji, ali i konkretniji pred golom. Nakon “miroljubljivih” 45 minuta, gosti u nastavak susreta ulaze uraganski!

U 48. minutu Perković je šutirao sa 20 metara, Kutić kratko odbija loptu, a Ivić je zakucava u mrežu za 0:1.

Sedam minuta kasnije gosti udvostručuju prednost. Peno je pogodio iz slobodnog udarca, iako ruku na srce gol ide na dušu golmana Kutića, koji nije najbolje reagovao u ovoj situaciji.

Mladost se trgnula, ali nije bilo snage za potpuni preokret. Poraz je ublažen u finišu meča kada je Jurić srušen u kaznenom prostoru nakon solo prodora, a siguran realizator sa 11 metara bio je Đukić.

MLADOST (KV) – GORICA 1:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Ivić (48), 0:2 Peno (55), 1:2 Đukić (84, penal). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 100. Sudija: Miran Kolar (Prijedor). Pomoćnici: Igor Balać i Aranđel Milišić (oba iz Banjaluke). Delegat: Petar Krajišnik (Prijedor). Žuti kartoni: Stupar, Drljača (Mladost), Cumbo, Peno (Gorica).

Mladost (KV): Kutić, Bašić, Hibić, Vučenović, Hadžiselimović, Tepić, Stupar (od 81. Maletić), Drljača (od 60. Jurić), Radivojević, Đukić, Avdić.

Progres: Ilić, Šumar, Jović, Mitrić, Kljajić, Perković (od 81. Mešić), Gajanović, Cumbo, Ćurko (od 87. Trivunović), Ivić (od 62. J. Milovac), Peno.