Košarkašice Orlova odbranile su titulu pobjednica Kupa Republike Srpske nakon što su u finalnom meču, odigranom pred prepunim tribinama banjalučke dvorane ”Obilićevo”, savladale gradskog rivala, ekipu Mladog krajišnika sa 73:61.

Orlovi su startovali silovito i već nakon nepuna dva minuta imale devet poena prednosti, 9:0, ”tricama” Milene Rađenović (dvije) i Nataše Tomasović. Ipak, ”malene” uporno i strpljivo grade svoju igru i u posljednjim trenucima prve četvrtine, košem Ilijane Protić dolaze do izjednačenja – 17:17.

Druga četvrtina protekla je u žestokoj borbi u kojoj je odbrana bila bolja od napada, pa je postignuto veoma malo koševa, tek 23, a na odmor Mladi Krajišnik odlazi sa minimalnim vođstvom od 29:28.

Odluka o konačnom pobjedniku pala je, pokazaće se kasnije, u trećem periodu koji su Orlovi, na krilima razigranog tandema, Milena Rađenović – Nataša Šobot, odigrali u izuzetno visokom ritmu, a kada su u 29. minutu stigle i do svog najvećeg vođstva, ”plus 15 – 53:38”, bilo je jasno da pehar ostaje u vitrinama mlađeg banjalučkog rivala.

orlovke

Posljednjih deset minuta proteklo je u očajničkim pokušajima Mladog Krajišnika da ponovo vrati neizvjesnost u meč, ali im to nije uspjelo pa su se na kraju ”orlice” ponovo radovale.

Inače, bilo je ovo 24. finale Kupa Republike Srpske, a kuriozitet je da je Mladi Krajišnik učestvovao u svih 24. Iz njih 19 je izašao kao pobjednik, dva puta su se radovali Orlovi, a po jednom Bijeljina (2001. godine), banjalučki Borac (2002.), te Mladost iz Banjaluke (2004.)

radost-orlova

Mladi Krajišnik – Orlovi 61:73 (17:17, 12:11, 13:25, 19:20)

Dvorana ”Obilićevo”. Gledalaca: 350. Sudije: Davorin Skenderija (Banjaluka), Dario Damjanović i Jelena Dejanović (Doboj). Delegat: Katica Novaković (Banjaluka). Pet ličnih grešaka: Anđela Gligić (34), Vanja Vasilić (38), Zorica Gudelj (40).

MLADI KRAJIŠNIK: Bosančić, Ćuk 2, Gligić 6 (4-4), Čivčić, Kremenović, Bursać, Gudelj 9 (6-4), Protić 4, Milaković 14, Tomić, Zubac 24 (4-2), Maksić 2. Trener: Darko Kosić.

ORLOVI: Vasilić 10, Simić, Va. Čađo, Rađenović 30 (3-2), Vavan 5, Božić, Ve. Čađo, Tomasović 8 (4-1), Domuzin, Šobot 20 (7-4), Novković, Blagojević. Trener: Slaviša Ožegović.