Sve oči u gradu na Savi ovog vikenda bile su uprte u Brestovčinu! Opštinska liga Gradiška i derbi susret između Omladinca i Obradovca, dvije ekipe koje uz sastav Laminaca pretenduju za plasman u “Kajzericu”. Slavio je domaćin sa 3:0, ali pođimo redom…

Već na samom početku domaći su pokazali odlučnost i krenuli po čitav plijen. Nije se dugo čekalo do prvog pogotka. Igrao se 13. minut kada je Vučković sjajno šutirao sa 20 metara i savladao golmana gostiju.

Nedugo zatim,tačnije u 19. minutu, pokušao je Belenzada ali je njegov udarac bio neprecizan. U 25. minutu igrač Obradovca Radetić jako oštro startuje na Belenzadi i sudija Gigović mu pokazuje direktan crveni karton, mnogi su već tada rekli da je pitanje pobjednika u derbiju bilo riješeno…

U 30. minutu je ponovo je Belenzada u glavnoj ulozi. Na 2:0 je povisio izvanrednim pogotkom direktno iz kornera. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku su opet domaći igrači nastavili da diktiraju tempo i stvaraju prilike. Pokušavali su redom Vučković, Nežić, Belenzada, Škodrić i Krstanović, ali rezultat je ostao isti. Ipak se u 79. minutu mreža gostiju opet zatresla! Rezervista Đorđić se najbolje snalazi u šesnaestercu nakon ubačaja Gavrilovića i postavlja konačnih 3:0 svojim devetim pogotkom u sezoni. Slavio se u Brestovčini, jer jesenja titula je na dohvat ruke.

Omladinac sada ima 22 boda, jedan više od Laminaca, a po četiri od Obradovca i Borca iz Mašića.