Mladost Farmaprom vratila se na pobjednički kolosijek poslije poraza u “Rosuljama”. Izabranici Vladimira Đurđevića savladali su Omladinac sa 2:0 u okviru 6. kola Područne lige Banjaluka.

Tim iz Zalužana je bio bolji i konkretnij irival tokom svih 90 minuta igre, ali prvi dio ipak je završen bez golova. Najbolju priliku propustili su domaćini u 20. minutu kada je Skopljak pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčava Matijević, ali i on pogađa stativu!

Ipak u nastavku lomi se otpor gostiju iz Lazareva. Igrao se 63. minut kada je Juić preciznim udarcem sa 18 metara pogodio mrežu odličnog Plavšića. Konačan rezulta postavljen je 20 minuta kasnije, a u strijelce se upisao Tadić koji je sa 15 metara iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao za 2:0.

MLADOST FARMAPROM – OMLADINAC 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Juić (63), 2:0 Tadić (83). Stadion: Kasarna u Zalužanima. Gledalaca: 50. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Dejan Vukmir i Dejan Stjepanović. Delegat: Darko Novković. Žuti karton: Šipragić (Omladinac).

Mladost Farmaprom: Karić, Crepulja (od 71. Šodić), Tadić, Juić, Matijević, Skopljak, Ćato (od 60. Glišić), Dimić (od 73. Ivić), Vujković, Maksimović, Kurtinović.

Omladinac: S. Plavšić, Petković, Marjanović, Malić, Todorić, Javor, M. Plavšić (od 59. Galić), Ćulum, Erak, Šipragić (od 79. Vuković), Blažić.