Omarska je očekivano lako savladala poslednjeplasirani BSK sa 4:0, a rezultat je trebao biti ubjedljiviji, međutim veoma dobro je branio golman Simatović, a ni igrači Omarske nisu imali golgeterski dan.

Omarska je povela u 16.minutu. Romanić je proigrao Rosića koji je ušao u šesnaesterac, predriblao i golmana BSK-a, te loptu smjestio u mrežu gostiju. Domaćin  je uduplao prednost sedam minut kasnije. Gosti su veoma loše postavili ofsajd zamku. Branko Rosić je proigrao Hrvaćanina, koji se našao oči u oči sa Simatovićem, imao je vremena da se namjesti i plasira loptu u nebranjeni dio.

U drugom poluvremenu BSK je krenuo nešto ofanzivnije, ali i dalje je Omarska imala mnogo bolje prilike. Najbolju priliku u tom periodu je propustio Darko Romanić koji je dobio povratnu loptu na penaltik, ali je šutirao visoko iznad gola. Susret je riješio Krecelj u 61. minutu. On je iskoristo grešku odbrane BSK-a, ukrao jednu loptu i ušetao se pred golmana gostiju, te ga rutinski savladao. Nakon tog gola, BSK se u potpunosti predao, a Omarska je do kraja igrala vikorije pred golom gostiju, stvarala šanse, ali i promašivala. Jedino je Nemanja Nišević iskoristio jendo odlično proigravanje Krecelja, te je postigao četvrti gol, za konačnih 4:0.

Bilo je još mnogo prilika, imao je i BSK prilika da postigne gol, obe ekipe su tražile penale, kartone, ali sudija Todić je mirno priveo utakmicu kraju bez bilo kakvih problema. Ovom pobjedom Omarska se dobro odvojila od najugroženijih ekipa, te sada mnogo lakše diše.

Treba pomenuti da je susret odigran po veoma lijepom vremenu, odličnom terenu, te da na klupi Omarske nije bilo trenera Vulete (zbog edukacije), tako da je u ulozi trenera bio sekretar Zdjelar Dejan, koji se očigledno veoma dobro snašao.

Takođe, poslije utakmice igrači su imali prigodnu večeru koju im je obezbjedio Nemanja Jokić (koji se juče vjenčao), a igrače je počastio i dojučerašnji saigrač Nemanja Malešević, koji je karijeru nastavio u inostranstvu.

OMARSKA – BSK 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 B. Rosić (16), 2:0 Hrvaćanin (23), 3:0 Krecelj (61), 4:0 N. Nišević (73). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Dragan Kesić (Gradiška) i Dragan Rajlić (Novi Grad). Delegat: Mladen Stupar (Novi Grad). Kontrolor: Dalibor Škrbić (Gradiška). Žuti kartoni: D. Nišević (Omarska), Stevandić, Kuzmanović (BSK).

Omarska: Jokić, N. Nišević (od 79. Pušac), Zdjelar, B. Romanić, D. Nišević (od 69. D. Rosić), Da. Romanić (od 60. Krecelj), Grahovac, Anđić, B. Rosić, Višić, Hrvaćanin.

BSK: Simatović, Gajanović, Kuzmanović, Subić, Trivić, Božić, Tatić, Stevandić, Šakotić (od 61. Perin), Gatarić, Sakić.