Omarska je na gostovanju u Trnu slavila sa 4:2, te je na taj način tri kola prije kraja i matematički obezbjedila opstanak!

Bitno je istaći da je utakmica bila fer i korektna, bez incidenata na terenu, ali ni oko njega. Naime, zbog svih dešavanja između ova dva kluba u poslednje vrijeme, postojala je opasnost i od povećanih tenzija, ali proteklo je sve u najboljem redu, kako i treba.

Omarska je furiozno ušla u utakmicu, te je u prvih deset minuta postigla dva gola. Može se reći dva, skoro pa identična pogotka. Hrvaćanin je promješao odbranu domaćina po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu. prvi gol je postigao Branko Rosić, a  skoro identičan gol je postigao i Dejan Romanić  nekoliko minuta kasnije, tako da je Omarska ekspresno povela sa 2:0. Nakon toga, Omarska je potpuno dominirala, a domaćin je bio u nokdaunu. U tom periodu Omarska je stvorila još nekoliko prilka, ali nije ih iskoristila. Ipak, domaćin se polako oporavio od početnog šoka i uspio je da postepeno preuzme inicijativu. To im se isplatilo u 35. minutu. Nakon jednog centaršuta, Lukajić je sjajno poluvolejem  zahvatio loptu i smanjio na 2!1. Evrogol!

Puno buro viđeno je u finišu prvog poluvremena. Domaći su nakon jedne akcije tražili jedanesterac, ali je sudija Paripović samo odmahnuo rukom. U nastavku akcije, Ivić je oštro startovao nad Hrvaćaninom i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Bilo je malo gužve, ali sve se smirilo bez ozbiljnijih posljedica, pa je Omarska u drugo poluvrijeme ušla sa vođstvom 2:1 i igračem više.

Omarska je u drugom poluvremenu znalački koristila igrača više i konstantno kontrolisala igru. Na treći gol se čekalo do 72. minutu. Višić je sjajno centrirao, a Branko Rosić  je na drugoj stativi samo plasirao loptu u mrežu. Ipak, domaćin se ni sa igračem manje nije predavao. U 77. minutu Sloga je uspjela složiti jednu lijepu akciju, koju je golom završio Grozdanić, te smanjio na 3:2 i vratio neizvjesnost u utakmicu. U poslednjih deset minuta domaćin je imao želju da dođe do izjednačenja, ali nije mao snage za to. Sa druge strane, ostavio je previše prostora u odbrani, ali Rosić i Dobraš nisu uspjeli realizovati stopostotne šanse i definitivno prelomiti utakmici. Ipak, u sudijskoj nadoknadi, Hrvaćanin je izašao sam pred golmana i predriblao ga, nakon čega ga golman Crnčević ruši i sudija pokazuje na jedanaesterac. Siguran izvođač je bio Bojan Romanić , koji je tako postavio konačnih 2:4.

SLOGA (T) – OMARSKA 2:4 (1:2)

Strijelci: 0:1 B. Rosić (2), 0:2 De. Romanić (8), 1:2 Lukajić (35), 1:3 B. Rosić (72), 2:3 Grozdanić (77), 2:4 B. Romanić (90+2, penal). Stadion: FK Sloga. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Tripunović. Pomoćnici: Stanko Todorović (oba iz Doboja) i Mirko Mirić (Šamac). Delegat: Dragan Aleksić (Srbac). Kontrolor: Predrag Đurđević (Prnjavor). Žuti kartoni: Crnčević (Sloga), Višić (Omarska). Crveni karton: Miloš Ivić (Sloga) u 42. minutu.

Sloga (T): Crnčević, Vujanić, Savičić (od 32. Stanković), Tepić, Garača, Lukajić, Grozdanić, Ivić, Kukić (od 83. Beslać), Paripović, Milinović.

Omarska: Ml. Jokić, Ma. Jokić, Višić, B. Romanić, De. Nišević, B. Rosić, Grahovac, Dr. Romanić, Đ. Rosić (od 90. Vučenović), De. Romanić (od 75. Dobraš), Hrvaćanin.