Omarska se oprostila od svojih navijača ubjedljivom pobjedom protiv Sloge iz Trna (6:1). Gosti mogu biti i zadovoljni što nisu teže stradali, a najveće zasluge da ne bude debakl je imao natopljen teren koji je išao na ruku ekipi koja se branila, a to je uglavnom bila Sloga.

Omarska je od prve do poslednje minute kidisala na gol gostiju, koji su se branili i orijentisali na kontre. Međutim, posebno u prvom poluvremenu, Omarskoj je zbog velike količine vode na terenu, bilo teško organizovano napadati. I pored teškog terena, Omarska je stvorila mnogo šansi, napadači su uputili mnogo udaraca na gol Kesića, ali ga nisu uspjeli savladati. I onda šok u 16. minutu. Nakon jednog kornera za Omarsku,  skoro svi igrači domaćeg tima su neoprezno otišli u napad, što je iskoristio Kuruzović i sjajno istrčao kontru čak sa svoje polovine terena, izašao sam pred Jokića i rutinski ga savladao za iznenađujuće vođstvo Sloge.

Ipak, taj gol nije uticao na igru Omarske. Nastavili su domaći sa napadima i izjednačili šest minuta kasnije. Panić je sjajno promješao odbranu gostiju po desnoj strani, te u srcu šesnaesterca uposlio Darka Romanića koji je preciznim i jakim udarcem savladao Kesića. I pored još mnogo prilika, rezultat se do poluvremena nije mjenajo, te se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom.

U drugom poluvremenu Omarska je napadala na mnogo osušenijem dijelu terenu, te su se šanse nizale kao na traci. Pomenućemo samo golove. U 50. minutu Anđić je sjajno centrirao sa lijeve strane, a u šesnaestercu gostiju je najviši bio Krecelj i glavom savladao Kesića , te doveo Omarsku u vođstvo od 2:1. Pet minuta kasnije sličan gol. Samo, ovaj put centrirao je Panić sa desne strane, lopta se prvo malo odbijala po šesnaestercu,  i ponovo završila kod Krecelja, koji postiže i drugi gol glavom za 3:1.

Najljepši gol viđen je u 67. minutu. Darko Romanić je sjajno izveo slobodan udarac sa skoro trideset metara, te pogodio same rašlje gola gostiju. Golman Kesić je bio potpuno nemoćan, a Darko je postigao jedan od ljepših golova u poslednje vrijeme.

U samo finišu viđena su još dva pogotka. U 84. minutu Panić je ponovo odlično probio po desnoj strani, potom poslao loptu na drugu stativu, a tu se našao Rosić koji ju je poslao u nebranjenu mrežu. Poslednji, šesti gol je vrlo lijepo postigao Dejan Romanić. On se našao ne desetak metara od gola gostiju, oslobodio se svog čuvara i onda dosta snažnim i efektnim udarcem postavio konačan rezultat, 6:1 za Omarsku. Zaslužena i čista pobjeda.

U sledećem kolu Omarska gostuje u Tesliću, a Sloga dočekuje Slobodu iz Mrkonjić Grada.

OMARSKA – SLOGA (T) 6:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Kuruzović (16), 1:1 Da. Romanić (22), 2:1 Krecelj (50), 3:1 Krecelj (55), 4:1 Da. Romanić (67), 5:1 Rosić (84), 6:1 De. Romanić (88). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 30. Sudija: Nemanja Dervenić (Šamac). Pomoćnici: Marko Maksimović i Nenad Vujić (oba iz Modriče). Žuti kartoni: Anđić (Omarska), Petković, Šipovac, Tepić, Kajkut (Sloga).

Omarska: Ml.Jokić, Zdjelar, Ma. Jokić, Nišević, Rosić, Da. Romanić Da (od 70. S. Romanić), Panić, Krecelj (od 72. De. Romanić), Grahovac, Anđić, Vračar. Trener: Milenko Vuleta.

Sloga (T): Kesić, Tepić, Javorac, Grozdanić, Petković, Kajkut (od 76. Beslać), Galić, Šipovac, Makarić, Milinović, Kuruzović. Trener: Milan Stanivuković.

Text i foto: FK Omarska.com