Iznenađenje u Prnjavoru. Iako favorit, Ljubić je u okviru 13. kola na drugoligaškom Zapadu prepustio bodove Omarskoj (1:2) koja je tako krenula u bjeg sa dna.

Omarska je bolje ušla u utakmicu i bila je opasnija čitavo prvo poluvrijeme. U sedamnaestom minutu Rosić se odlično snašao među dvojicom igrača u šesnaestercu domaćih i iz poluvoleja pogodio mrežu Ratkovića za vođstvo od 0:1. U trideset prvom minutu Panić je sjajno probio, izmješao odbranu Ljubića i na kraju povratno loptom uposlio Krecelja koji ju je smjestio u mrežu za 0:2. Iz prvog poluvremena treba izdvojiti i jedan šut Rosića koji je fijuknuo tik kraj stative domaćina.

U drugom poluvremenu, očekivano, Ljubić je napadao, a Omarska se posvetila čuvanju stečene prednosti. U 67. minutu sudija Maksimović je pokazao na penal zbog igranja rukom Marka Jokića. Šutirao je Segić, ali je golman Jokić odbranio. Na loptu je ponovo natrčao Segić, ali Jokić je i drugi put bio uspješniji. U 83. minutu novi penal za domaćina. Ovaj put zbog prekršaja Anđića, s tim da je sudija na bijelu tačku pokazao nakon kraćeg razmišljanja, jer je i njemu bilo sporno ko je prije stigao do lopte Anđić ili igrač domaćih. Ovaj put penal je izveo Jagodić, koji je bio uspješan i smanjio na 2:1, pa se u poslednjih desetak minuta ušlo u uzbudljivo završnicu. Domaćin je izveo nekoliko opasnih kornera, ali nije uspio izjednačiti i Omarska se sa tri velika boda vratila iz Prnjavora.

LJUBIĆ – OMARSKA 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Rosić (17), 0:2 Krecelj (31), 1:2 Jagodić (83, pena). Stadion: SC “Siniša Peulić”. Gledalaca: 50. Sudija: Marko Maksimović  (Modriča). Pomoćnici: Zoran Tripunović (Doboj) i Ljubiša Lukić (Modriča). Delegat: Ljubiša Čelić (Doboj). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni:  Delić, Grahovac, Ml. Jokić (Omarska).

Ljubić: Ratković, Radaković, Kovačević, Radonjić (od 78. Žerebni), Jagodić, Segić (od 89. Kuzmanović), A. Žižak, Subić (od 62. Jugović), Burgić, Grahovac, B. Žižak.

Omarska: Ml. Jokić, Panić, Ma. Jokić, B. Romanić, Rosić (od 90. D. Radanović), Krecelj, Grahovac, Anđić, Stojnić (od 80. S. Jokić), Delić (od 90. M. Radanović), Višić.

Foto i text: FK Omarska.com