U jednom od derbija drugoligaškog Zapada  Omarska je ubjedljivo savladala Proleter iz Teslića i tako se probila  na treću poziciju.

Od početka susreta obje ekipe su krenule otvoreno atakujući uglavnom preko dvojice Panića, Vedrana u ekipi Omarske i Nede kod gostiju.

Već u drugom minutuVedran Panić  je nagovjestio da će ovo biti njegov dan. U svom maniru je izlomio odbranu Proletera i  snažnim udarcem savladao golmana Trifunovića. Proleter je uzvratio pet minuta kasnije. Nedo Panić je utekao po desnoj strani, idealno uposlio Miladinovića, ali je ovaj sa pet metara pucao iznad prečke. To je kaznio Vedran Panić svojim drugim golom u trinaestom minutu. Precrtana situacija kao kod prvog gola. Ponovo je Panić ušao sa lijeve strane, izlomio svoje čuvare i savladao golmana Proletera. Gosti se nisu predavali, sam pred golmanom Jokićem se našao Nedo Panić, istina malo iskosa, pa je golman Omarske uspio zaustaviti njegov šut. U 27.  minutu Vedran Panić je krunisao svojih spektakularnih pola sata, ovaj put idealnom asistencijom kroz kompletnu odbranu Proletera. Proigrao je sjajno Hrvaćanina, koji je izašao sam pred golmana i rutinski ga savladao. Tako je prvo poluvrijeme završeno ubjedljivim vođstvom Omarske (3:0), te je susret gotovo bio riješen.

Već na samom startu drugog poluvremena, otklonjene su bile kakve dileme oko konačnog ishoda. Hrvaćanin je iskoristio neuspjelu ofsajd zamku, te utekao odbrani gostiju, izašao sam pred golmana i ponovo ga rutinski savladao. Nakon tog pogotka, sve je bilo jasno, pa je susret mirno priveden kraju. Imale su obje ekipe po nekoliko prilika do kraja susreta, no sve što su gosti uspjeli je počastan gol koji je postigao  Miladinović u 73. minutu.

Omarska je sasvim zasluženo visoko slavila, a gosti mogu da žale za svojim prilikama, jer da su ih iskoristili, mogli su ovu utakmicu učiniti rezultatski zanimljivijom. Ipak, Proleter je ostavio lijep utisak, to je jedna od rijetkih ekipa koja se došla nadigravati u Omarsku.

OMARSKA – PROLETER 4:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Panić (2), 2:0 Panić (13), 3.0 Hrvaćanin(27), 4:0 Hrvaćanin (49), 4:1 Miladić (73). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 150. Sudija:

Mario Jelić  (Banjaluka). Pomoćnici: Nemanja Malić (Banja Luka) i Darko Đekanović (Nova Varoš). Delegat: Ljubodrag Kukavica (Gradiška).

Žuti kartoni: Višić (Omarska), Radoš, Kovaljesko (Proleter).

Omarska: Jokić, Nišević N. Zdjelar, B. Romanić , D. Nišević, Da. Romanić (Gavranović), De. Romanić, Panić, Anđić, Višić (Pađan), Hrvaćanin (Rosić). Trener: Milenko Vuleta.

Proleter:  Trifunović, Radonjić, Radoš (Blagojević), Kuzmanović, Panić, Marković, Nikolić, Galamić (Topić), Josipović, Kovaljesko, Miladić. Trener: Zoran Dujaković.