Omarska je mnogo teže od očekivanog savladala poslednjeplasirani Mineral sa 3:1. Mora se priznati da se Mineral pokazao u mnogo boljem svjetlu nego što pokazuje pozicija na tabeli. Nije djelovalo da će bti tako jer je Omarska povela 1:0  već u devetom minutu. Nakon kornera Branko Rosić se najbolje snašao u šesnaestercu i nogom je poslao loptu u mrežu gostiju. Čitavo prvo poluvrijeme Omarska je imala inicijativu, ali nije uspjevala povećati vođstvo. Najbolju priliku je imao Branko Rosić nakon prodora Hrvaćanina, ali je sa peterca šutirao jako i neprecizno. Hrvaćanin je takođe u dva navrata bio u izglednim prlikama, ali je uvijek nedostajalo malo koncentracije ili brzine da akciju završi pogotkom.

U drugom poluvremenu, gosti su se potpuno otvorili i preuzeli inicijativu. U 57. minutu imali su sjajnu priliku, ali je napadač Minerala traljavo šutirao. U 68. minutu Anđić je izveo odličnu solo akciju po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i kada se očekivala povratna lopta, lukavo je savladao Marjanovića i povisio na 2:0. Međutim, samo minut kasnije Gavrić je izbjegao ofsajd zamku Omarske, stigao prije do lopte i lobovao istrčalog Jokića, smanjio na 2:1 i ponovo vratio neizvjesnost u utakmicu. Trener Vuleta je tada uveo Krecelja, koji je u poslednjih dvadesetak minuta uvezao igru Omarske. U 77. minutu lijepo se oslobodio svog pratioca, nesebično proigrao Rosića koji je rutinski pogodio za konačnih 3:1, te je svojim drugim golom postavio konačan rezultat.

OMARSKA – MINERAL 3:1 (1:0)

Strijelci:1:0 B. Rosić (9), 2:0 Anđić (68), 2:1 Gavrić (69), 3:1 B. Rosić (77). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 200. Sudija: Dario Antić. Pomoćnici:  Velimir Drinić (oba iz Modriče) i Milan Čeliković (Šamac). Delegat: Dragan Burazor (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Grahovac, B. Romanić, Pađan (Omarska), Unkić, Topić (Mineral).

Omarska: Jokić, Romanić Bojan, D.  Nišević, Da. Romanić, De. Romanić (od 82. Đ. Rosić),  Grahovac (od 71. Krecelj), Anđić, B. Rosić, N. Nišević, Višić (od 77. Pađan), Hrvaćanin.

Mineral: Marjanović, D. Popović I. Jelić, Goranović, Unkić (od 69. I. Osmić), M. Popović, Gavrić, Kovačević, Hamzić (od 65. D. Jelić), Topić, E. Osmić (od 57. Vučić).