Fudbaleri Olimpije slavili su u prijateljskom odmjeravanju snaga protiv banjalučkog Borca 3:2, u meču odigranom u Ljubljani.

Strijelci za “zmaječke” bili su Lupeta, Savić i Putinčanin, koji su već poslije 25 minuta igre donijeli svom timu ubjedljivo vodstvo od 3:0, rezultat s kojim se otišlo na i na odmor.

U nastavku dosta promjena, a borčeve rezerve koriste priliku i preko Bajića i Popovića u finišu meča popravljaju kompletnu sliku sa meča.

Inače, duel je bio daleko od prijateljskog, jer je Darko Vojvodić morao na tribine već poslije nekoliko minuta, zbog prigovora na jednu sudijsku odluku, a početkom drugog poluvremena isključen je i Kujundžić, ali to izgleda nije mnogo omelo banjalučane koji su i sa desetoricom na terenu došli do dva pogotka.

Ovo je Olimpiji bila generalna proba pred nastavk slovenačkog šampionata, kada u nedjelju dočekuju Krško, dok Borac se u srijedu vraća u Banjaluku i nastavlja pripreme za nastavak Prve lige Srpske.