Fudbaleri Borca ubjedljivo su savladali Velež 3:1 na Gradskom stadionu u Banjaluci u meču 11. kola BHT Premijer lige BiH. Bio je ovo dosta emotivan susret za sve Banjalučane, jer su se oprostili od legendarnog fudbalera Borca, nedavno preminulog Suada Beširevića. Uostalom duel u Platonovoj ulici počeo je minutom ćutanja u čast pokojnom Bešireviću.

Na terenu Stojan Vranješ i drugovi pokazali su klasu! Borac je poveo već u 16. minutu nakon što je kapiten crveno – plavih realizovao jedanaesterac koji je sam izborio minut ranije, obzirom da je oboren na ivici kaznenog prostora.

Nakon tog pogotka Vranješa gosti su se malo otvorili i krenuli napred. Dobru šansu u 23. minutu imao je Zeljković, ali je Lučić bio siguran.

Osam minuta kasnije, Borac je imao priliku preko Dujakovića, čiji je udarac iskosa sa desne strane odbranio golman „rođenih“ Bobić.

U 34. minutu Kajkut se sam stvorio pred Bobićem, nakon što je iz igre „ispao“ štoper gostiju Zvonić. Ipak, Bobić je bio brži od Borčeve „sedmice“.

Igrao se 39. minut kada je Ziljkić dobro „opalio“ po jednoj lopti, međutim i ovaj put se istakao golman Veleža.

Sa druge strane u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Nusmir Fajić je dobro prošao po lijevoj strani, centrirao u peterac, loptu je na kratko odbio golman Mladen Lučić, ali samo do noge Brazilca Brandaa za izjednačenje.

U drugom poluvremenu Krunićevi izabranici ubacili su u „brzinu više“ i „zgromili“ Velež.

Igrao se 57. minut kada je Vranješ iz skraćenog kornera šutirao direktno u gol, a golman Bobić je loptu izbacio u korner.

Udarac iz ugla izveo je Ivan Crnov, koji je u igru ušao minut ranije. On je „u trepavicu“ pogodio Marka Jovanovića koji je sjajnim trzajem glavom matirao Bobića. Bila je to najbolja nagrada Borčevom štoperu za sjajne partije u ovom i minulim mečevima.

Na terenu je prividno primirje vladalo do 71 minuta kada je u nekoliko situacija Kajkut bio centralna figura, ali nije imao sreće da pogodi mrežu.

Sve dileme je u 73. minutu poslije kornera razriješio kapiten Stojan Vranješ, koji je primirio loptu poslije centaršuta, driblingom oslobodio sebi prostor i pogodio sa desetak metara pod prečku za konačnih Borac – Velež 3:1.

-Bila je ovo dobra i kvalitetna utakmica. Tražili smo se u prvom poluvremenu, Velež nam je stvorio dosta problema, ali smo u drugom dijelu došli do svoje igre. Kapiten Vranješ je naš pravi kapiten i lider ekipe, ali rekao bih da smo se probudili nakon primljenog gola u finišu poluvremena. Bilo je nervoze, međutim, uspjeli smo da se smirimo i u nastavku dođemo do tri boda, koja su nam u ovom trenutku bila potrebna. Pokazali smo se u dobrom svjetlu posebno u drugom poluvremenu. Nemamo vremena za odmor, okrećemo se već Kupu BiH u srijedu, rekao je poslije utakmice trener Borca Branislav Krunić.

U narednom, 12. kolu šampionata BiH, Borac je u derbiju u nedelju 7. oktobra domaćin sarajevskom Željezničaru.