Derbi utakmica 10. kola “Kajzerice” između 13 Skojevki i Mladosti Bajinaca završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Gledaoci na utakmici u Grbavcima, skoro nisu imali priliku da vide veći cirkus, u kojoj je u glavnoj ulozi bio glavni sudija Goran  Nježić iz Gradiške .

U 12. minutu, Dragiša Pejanić nije iskoristio grešku gostujućeg štopera Miloša Dragojevića  koji je nespretno izgubio loptu pred svojim golom.  Pejanić  krenuo sam prema Dobrijeviću koji je bio uspješniji. U 14. minutu Nebojša Žugić  poslao je dugu loptu pred šesnaesterac domaćina, golman Salih Hinović bio je brži i stigao do lopte prije Miloša Jerinića. Hinović  loše degažira loptu, pogodio je Jerinića u glavu, pa je   lopta završila u mreži  za 0:1!

U 24. minutu Bojan Radić  je probio desnu stranu i ušao u kazneni prostor, vratio loptu   na 10-ak metara za Mihajla Mijatovića koji   šutirao preko gola. Dva minua kasnije Nježić  je napravio prvu veliku grešku. Neven Bunić je ubacio loptu sa lijeve strane, Bojan Radić  primio loptu, a potom i šutirao , lopta se odbila do  Dragiše Pejanića  koji postiže gol, ali prvi pomoćni sudija Strahinja  Banjac diže zastavicu zbog nedozvoljene pozicije Pejanića . Bojan Radić, igrač 13 Skojevki  otrčao je do Banjca, onda  je on  pozvao Nježića, koji pokazuj na centar! Gosti su burno reagovali, ali od toga nije bilo vajde. Šta je Radić rekao Banjcu, to znaju samo njih dvojica, ali nakon toga odluka je promjenjena.

U 35. minutu Mladost iz Bajinaca ponovo je žestoko  oštećena!   Poništen  im je regularan pogodak.  Mihajlo  Maletić  je izveo slobodan udarac, ubacio je loptu u kazneni prostor domaćina, golman Hinović  je odbio loptu na glavu Miloša Jerinića  koji je šalje u mrežu!  Međutim,  Goran Nježić  je vidio nekakav prekrašj kojeg niko na stadionu nije vidio i ostaje 1:1.

U 48. minutu Neven Bunić je uputio udarac, ali Dobrijević  brani!

U 54 minutu Bunić  je ubacio iz slobodnog udarca  i na drugoj stativi pronašao usamljenog Slavišu  Gačića   čiji je udarac Dobrijević  ponovo obranio.  U 54. minutu Bunić je uputio dugu loptu na Radića  koji je izašao jedan na jedan s golmanom Dobrijevića , potom je zaobišao i Dobrijevića  i kada se očekivala rutinska završnica, odnosno, da  će ubaciti loptu u praznu mrežu, iz ničega se pojavio   Miloš  Dragojević koji je uklizao i spasio čisti gol.

U 60. minutU Saša   Jeremić je odigrao dugu loptu prema Mihajlu Maletiću ,koji se sjajno ubacuje  ispred Leonida Ćorića, izlazi  oči u oči sa Hinovićem, ali šutira pored gola. U 63 minutu Nebojša Žugić  je sjajno podvalio loptu za Dragana Zelenca  koji je  savladao golmana Hinovića, ali loptu je na gol liniji zaustavio Leonid Ćorić. U 86 minutu Dragan Francuz je poslao loptu prema Bojanu Radiću koji se sjurio prema Dobrijeviću,  ali je golman bajinčana  opet izlazi kao pobjednik ovog duela.

N kraju remi uz konstataciju da su gosti iz Bajinaca drastično oštećeni u dva navrata, i to je direktno uticalo na rezultat derbija “Kajzerice”, ali bez obzira na sve obje ekipe ostaju u trci za najvišim plasmanom.

13 SKOJEVKI – MLADOST (B) 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Jerinić (14), 1:1 Pejanić (26). Stadion: “Gajevi”. Gledalaca: 250. Sudija: Goran Nježić. Pomoćnici: Strahinja Banjac (Gradiška) i Branimir Marković. Delegat: Radoslav Keserović. Žuti kartoni: Lukić, Kojadinović, Žugić, Dobrijević (Mladost).

13 Skojevki:  Hinović, Gačić, Bunić, Francuz, Radić, Stupar  (od 80. Knežić), Bajić, Pejanić, Vučić (od 64.Majdanac), Ćorić, Mijatović.

Mladost (B): Dobrijević, Mitraković, Jeremić, Kojadinović, Dragojević, Lukić, Žugić, Sember, Jerinić (od 80. Lipovac), Zelenac (od 73. Banjac), Maletić.