Fudbaleri Borca još jednom su razočarali! Poraz na „Koševu“ od 0:3 pokazao je sve slabosti „crveno-plavog“ tima, a gol je postao miseona imenica!

Po veoma teškom terenu za igru „bordo“ tim se bolje snašao, dominirao većim djelom utakmice i na kraju ubilježili siguran trijumf sa kojim su sada usamljeni na 4. poziciji, jer je Krupa kiksala kod kuće u duelu sa Goškom.

Već u drugom minutu bilo je jasno u kojem smjeru će ići ova utakmica, kada je Hebibović pogodio mrežu Trkulje, iako se stekao utisak da je poslednja linija gostujućeg tima mogla i morala bolje intervenisati.

Borac je zaprijetio u 12. minutu, ali je ispred Karića u poslednjem trenutku reagovao Mujakić i otklonio opasnost pred golom Pavlovića.

Sve je bilo riješeno u 29. minutu. Velkoski je izveo korner, Novaković prebacuje loptu na drugu stativu gdje usamljeni Adukor postiže gol za 2:0.

U nastavku meča domaći tim je mirnom igrom odrađivao posao, a Borac anemično stojao na terenu, pa se stekao utisak da se utakmica igrala i 1.000 minuta, pogotka ne bi bilo.

Na kraju još jedan mat kada Hebibović pogađa za 3:0.

Na kraju šta reći o igri Borca. Loše, loše, loše…..

SARAJEVO – BORAC 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Hebibović (2), 2:0 Adukor (29), 3:0 Hebibović (90+1). Stadion: „Koševo“. Gledalaca: 1.500. Sudija: Emir Spahalić (Mostar). Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Čedomir Vićić (Ugljevik). Delegat: Ferid Čovčić (Goražde). Kontrolor: Izet Čejvanović (Tuzla). Žuti kartoni: Radulović, Danilović, Janičić, Kondić (Borac).

Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Novaković, Rahmanović (od 84. Herić), Velkoski, Hebibović, Radovac (od 78. Ivetić), Mujakić, Bekić, Adukor, Husejinović (od 53. Kuzmanović).

Borac: Trkulja, Galešić(od 60. Čudić), Ojdanić, Radulović, Karić (od 76. Kunić), Danilović, Janičić, Kondić(od 46. Puzigaća), Veselinović, Guberac, Zekanović.