Duel 17. kola na drugoligaškom Istoku koji je trebao biti odigran još 25. marta, a odgođen zbog lošeg vremena, dobio je konačno epilog. Priče da će Jedinstvo slaviti bez borbe pale su u vodu, trebinjci su odigrali časno i na kraju pobijedili 2:1!

Ipak, sam tok utakmice nije dao naslutiti tako nešto….Prvi udarac na utakmici završio je u mreži, i to domaćina! Čehajić je potegao sa 20 metara i njegov udarac završio je u gornjem dijelu gola golmana Perišića. Taj rezultat je bio sve do 25. minuta kada je veliku grešku golmana Vukadinovića iskoristio Janjić, koji poklon ne propušta za 1:1.

Do odlaska na odmor Andrić je imao priliku u 39. minutu i sve je to bilo što je viđeno na Policama u prvih 45. minuta.

Trenutak odluke dogodio se u 68. minutu, Zečević je  šutirao sa preko 20 metara, Vukadinović je kratko odbio loptu, a  Ristić je pospremio u mrežu gostiju za 2:1.

Ovim trijumfom Leotar se probio na treću poziciju sa 39 bodova, dok je Jedinstvo i dalje u opasnoj zoni, trenutno na 12. mjestu sa 28 bodova.

LEOTAR – JEDINSTVO (BČ) 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Čehajić (3), 1:1 Janjić (25), 2:1 Ristić (68). Stadion: “Police”. Gledalaca: 100. Sudija: Rade Aćimović (Zvornik). Pomoćnici: Bojan Pejić (Sokolac) i Marko Taborin (Zvornik). Delegat: Mladen Vujadinović (Nevesinje). Delegat: Miomir Šiljegović (Nevesinje). Žuti karton: Brković (Leotar).

Leotar: Perišić, Ljubibratić, Andrić, Vučić, Janjić, Ramić, Zečević, Medan (od 88. Komlen), Begenišić, Brković, Ristić.

Jedinstvo (Bč): Vukadinović, Pantić, Baljak, Čišija, Sekanić, Lukić, Čehajić, Imamović, Mitrović (od 69. Kovačević), Musić (od 79. Popić), Buljubašić.