Rapsodija na „Predgrađu“.

U prvom zvaničnom meču na svom terenu fudbaleri Željezničar Aport Team savladali su Drinu ubjedljivim rezultatom (3:0) i tako najavili borbu za „Ligu za prvaka“.

Željina mlađarija predvođena dvojcem Avdukić – Krunić u potpunosti je nadigrala zvorničane i zasluženo stigla do prva tri proljećna boda.

Radost domaćina najavio je Kuzmanović u 34. minutu. Krunić je izveo slobodan udarac sa 25 metara, golman Vićić kratko je odbio loptu, a Kuzmanović je zakucava za 1:0.

U nastavku se očekivao pritisak fudbalera Drine, ali na terenu je igrao samo jedan tim, i to domaći. Grešku Vićiča u 49. minutu maestralno koristi Bosančić, koji sa 40 metara lobuje i golmana i cijelu odbranu Drine za 2:0.

Najlješpša akcija viđena je u 61. minutu. Krunić i Marković izbacili su iz igre duplim pasom cijelu odbranu zvorničana, a mladi napadač rutinski pogađa za 3:0.

Bilo je još nekoliko prilika do kraja meča, ali mreže su mirovale, pa je na kraju ostalo sigurnih i uvjerljivih Željezničar Sport Team – Drina 3:0.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – DRINA 3:0 (1:0)

Strijelci:  1:0 Kuzmanović (34), 2:0 Bosančić (48), 3:0 Marković (61).Stadion: „Predgrađe“. Gledalaca: 150. Sudija: Siniša Lazić. Pomoćnici: Gorn Ilinčić (oba iz Prijedora) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor). Kontrolor: Siniša Radić (Laktaši). Žuti karton:Molerović (Drina).

Željezničar Sport Team: Avdukić, Čolić, Malić, Ostojić, Bilal, Šaula, Bosančić, Marković, Krunić (od 90. Ružičić), Jokanović (od 78. Petković), Kuzmanović.

Drina: Vićić, Musić (od 66. Damjanović), Vasiljević, Krstić (od 66. Marković), Stjepanović (od 54. Nikolić), Kikić, Avdić, Stupar, Molerović, Jokić, Čulum.