Derbi 7. kola na drugoligaškom Zapadu igrao se na stadionu SC “Drago Kovačević” gdje je   Jedinstvo savladalo  Alfa Modriču sa 2:1 (0:1). Utakmica nije obilovala šansama,niti dobro organizovanim napadima. Već na samom startu utakmice gosti su poveli! Momo  Kojić  je u trećem minutu poslao dugu loptu u šesnaesterac, Neđo Šuka je pobjegao obrani Jedinstva, majstorski lobovao istrčalog golmana Stefana  Đakušića za 0:1. Domaći fudbaleri protestovali  su tražeći ofsajd, ali je sudija Panić  pokazao na centar. U 21. minutu Marko Tadić  je uputio udarac s ruba kaznenog prostora, ali  je golman Đakušić dobro intervenisao. Domaći igrači su počeli mnogo bolje da igraju u drugom poluvremenu. U 47. minutu Bojan Ilić  je izborio prekršaj na lijevoj strani, Ognjen Škorić je ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, Mile Kovačević  dobro skočio i šutirao glavom, golman Bojan  Tripić  brani, lopta se odbija opet do Kovačevića  koji šalje loptu u mrežu za erupciju oduševljenja na tribinama. U 71. minutu glavni sudija utakmice je sa klupe udaljio trenera Jedinstva Borisa Savića, jer je burno reagovao na jednu odluku.

U 78. minutu Stefan Dujaković je odlično probio po desnoj strani i uputio centaršut za Škorića koji neometan glavom šutira preko gola. Boris Lazić   je 80. minutu digao domaću publiku na noge izuzetnim golom! sa Ilićem je odigrao „dupli pas“ ,onda je Lazić „povaljao“ pola obrane gostiju iz Modriče  i preciznim udarcem pogodio mrežu Tripića  za 2:1.

U 87. minutu Belmin   Huskić  je  igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Panić je samo odmahnuo rukama i pokazao da se igra nastavi, gosti su protestovali, tražili su penal, ali sudija se nije oglasio iako je bila očigledna namjera štopera Jedinstva da zaustavi loptu rukom.

Po svemu viđenom, najrealniji ishod ovog meča bio je remi, ali malo sreće, i vjetar u leđa Panića bili su dovoljno da Jedinstvo savlada Alfa Modriču.

JEDINSTVO – ALFA MODRIČA 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Šuka (3), 1:1 Kovačevič (47, 2:1 Lazić (80). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 200 Sudija: Bojan Panić. Pomoćnici: Siniša  Lazić i Goran Ilinčić (Prijedor). Delegat: Branislav  Oljača (Novi Grad).  Žuti kartoni: Ećimović, Škorić, Huskić (Jedinstvo), Prljeta, M. Ilić, N. Ilić, Galešić, Lazareski, Radić, Šuka, Sarkić (Modriča).

Jedinstvo: Đakušić, Tučić, Paspalj, Kovačević, Pivač, Škorić, Dujaković (od 85. Ećimović), Krstić (od 90. Nedić), Huskić, Vučić (od 46. Ilić), Lazić.

Alfa Modiriča: Tripić, M. Ilić, Kojić (od 28. Radić), N. Prljeta, Buljić, Šuka ,N. Ilić, R. Prljeta (od 87.Sarkić), Lazareski,Tadić, Galešić.