Fudbaleri Mladosti u malom banjalučkom derbiju savladali su Lauš sa 1:0 na otvaranju regionalnog Zapada. Zaslužen trijumf domaćina koji je bio bolji tokom svih 90 minuta.

Trenutak odluke dogodio se u 53. minutu kada je Enis Mušanović iz solo akcije izašao sam ispred golmana Moconje, zaobišao ga i pogodio za 1:0.

Mogli su kotorvarošani još do kojeg pogotka, ali Radivojević, Hadžiselimović i Đaković nisu bili precizni, pa je na kraju ostalo minimalnih, ali zasluženih Mladost – Lauš 1:0.

MLADOST (KV) – LAUŠ 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Mušanović (53). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 50. Sudija: Vojislav Gajić. Pomoćnici: Milan Dujaković (oba iz Banjaluke) i Branislav Todorović (Gornji Podgradci). Delegat: Milan Bulajić (Banjaluka). Žuti karton: Rezniček (Lauš).

Mladost (KV): M. Đurić, Bašić, Đukić, Vučenović, Hadžiselimović, Tepić, Đaković (od 89. Mikanović), Radivojević (od 84. Avdić), Mušanović, Jurić (od 77. D. Đurić), Stupar.

Lauš: Moconja, Cunjak, Janković, Bošnjak, Lakić, Dobraš, Jorgić (od 59. Rezniček), Papić, Žutić, Miljković, Prnjatović (od 74. Đurić).