Iako je riječ o prijateljskoj utakmici, bila je i više nego kvalitetna. Na “Predgrađu” sudar dva prvoligaša Srpske Željezničara Sport Team i Slobode otišao je na stranu mrkonjićana i više nego zasluženo (2:4).

Svi šest golova svaki na svoj način prelijepi, i to je dalo poseban ton ovom meču.

Goleadu je otvorio Stakić već u petom minutu golčinom sa 30 metara. Pet minuta kasnije već je bilo 0:2, a egzekutor Perović koji je rutinski savladao Kukriku nakon duplog pasa sa Malbašićem.

Do kraja poluvremena Željo je bio nešto konkretniji, ali sigurni Ilić zaustavio je nekoliko pokušaja igrača s”Predgrađa”. U nastavku meča treneri obje ekipe mjnjali su dosta, a goleada je nastavljena u 70. minutu, kada je petković udarcem sa 20 metara smanjio na 1:2. Sedam minuta kasnije sa vrha kaznenog prostora Savanović je pogodio suprotne rašlje za 1:3. Smanjio je Bosančić nakon solo prodora, a tačku na “i” stavio je Stjepić u 85. minutu.

Željezničar sledećeg vikenda ukršta koplja sa bihaćkim Jedinstvom, dok Sloboda u Mrkonjić Gradu organizuje tradicionalni turnir na kojem učestvuju još BSK, Omarska i Rudar Prijedor.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – SLOBODA (MG) 2:4 (0:2)

Strijelci: 0:1 Stakić (5), 0:2 Perović (10), 1:2 Petković (70), 1:3 Savanović (77), 2:3 Bosančić (80), 2:4 Stjepić (85). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksić (Banjaluka).

Željezničar Sport Team: Kukrika, Čolić, Malić, Šaula, Ostojić, Bilal, Šamara, Petković, Marković, Bosančić, Nježić. Još su igrali: Majkić, Pavlović, Krunić, Jokanović, Kuzmanović.

Sloboda (MG): Ilić, Jekić, D. Sladojević, Stakić, Mirković, Gračanin, Malinović, Perović, Malbašić, Lazendić, Srndović. Još su igrali: Đukarić, Savanović, Topić, Stjepić, Anđelić, Vučković, Mitrić, Antić, A. Sladojević.