Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 13. kolu Druge lige-grupa zapad u Krupi na Vrbasu savladali su Slogu iz Doboja rezulatatom 3:0. Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena jer su nadigrali favorizovanu ekipu iz Doboja u svim elementima fudbalske igre. Istini za volju Sloga je u ovoj utakmici  pokazala da je jedna od najboljih ekipa u Drugoj ligi.

Isto se može reći i za Mrkonjićane. Mladi sastav Slobode potvrdio je visok kvalitet. I da sa su u pravu mnogi fudbalski stručnjaci koji tvrdnjama da tim sa “Luka” ima odličan sastav i da se par pojačanja može uključiti u borbu za sam vrh table.

Fudbaleri Slobode bolje su otvorili utakmicu i dominirali na terenu. Plod toga je bio i pogodak Rade Radanovića, pa su Mrkonjićani na odmor otišli rezultatom 1:0. Vodstvo na 2:0 povisio je štoper Pero Miladinović, a sudbinu Dobijlija zapečetio Igor Mirković.

Šef stručnog štaba Slobode Milorad Glamočak Kralj zadovoljan je bio igrom i pobjedom svoje ekipe u dobroj fudbalskoj predstavi.

– Bila je to odlična fudbalska utakmica. Po meni odigrali smo najbolji meč u jesenjem dijelu šamionata. Od samog početka utakmice kontrolisali smo igru i stvarali šanse, a Radanović je jednu pretvorio u pogodak. U drugom poluvremenu ista slika, ali su gosti nešto bolje ušli u utakmicu u odnosu na prvo poluvrijeme i uglavnom se igralo na sredini terena. Mi smo nakon nekih desetak minuta ponovo preuzeli incijativu, kontraolisati igru i stvarati šanse. Dvije smo pretvorili u pogotke i zasluženo pobjedili. Čestitam svojim igračima na odličanoj igri, velikom zalaganju, htjenju da pobjede i pored svih nedaća koje nas prate. Pohvale i gostima za fer i dobru igru. Sloga ima odličnu ekipu – rekao je Glamočak.

Stručni štab i fudbaleri Sloboder arhivirali su meč sa Dobijilijama i okreću se narednoj utakmici sa trnskom Slogom. U klubu vjeruju u povoljan rezulatat, čime bi se Sloboda zadržala u vrhu tebale što je i cilj uprave kluba.

Tekst i foto: Slobodan Dakić