Fudbaleri mrkonjićke Slobode pobijedili su Rudar iz Prijedora 3:1 i tako se plasirali u osminu finala najmasovnijeg takmičenja u Republici Srpskoj.

Pobjeda domaćina je zaslužena, jer su tokom cijelog utakmice bili bolja ekipa, a stvorili su i više prilika za pogodak.

Sloboda je povela u 44. minutu golom Želimira Đukarića. On je dobio dubinsku loptu i sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa lijeve strane ošto šutirao.Golman gostiju Nemanja Petrović uspio je da odbije loptu, koja je došla ponovo do Đukerića koji pogađa za 1:0.U 59. minutu Đukarić je ponovo strijelac, na asistenciju Vladana Gračanina.

Gosti tri minuta kasnije smanjuju rezultat na 2:1, a golom Draško Lolić, koji po pravilu na svakom meču na „Lukama“ postiže pogodak. Radost gostiju trajala je svega minut. Aleksandar Malbašić povećeo vodstvo Slobode na 3:1. Njega je sjano uposlio Miloš Perović, a Malbašić iskosa sa lijeve strane oštim šutom svladao Petrovića.

Šef stručnog štaba Slobode Čedomir Ćulum, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe.

-Igrali smo i mi i Rudar dobro.Utakmica je bila na dosta visokom nivovu.Msmo se bolje snašli i iskoristili svoje šanse i zasluženo stigli do pobjede.I gosti su imali svoje prilike, ali je presudila naša velika želja za pobjedom-rekao je Ćulum.

Trener gostiju Zlatan Jelisavac i pored poraza bio je zadovoljan igrom svoje ekipe.

-Odigrali smo dobru utakmicu.Pobjeda Slobode je zaslužena, jer su iskoriste svoje šanse i postignu tri gola.Mi smo uspijeli da se vratimo u meč kada smo smanjili vodstvo na 2:1.Međutim, treći pogodak Slobode nas je presjekao i nismo imali više snage za preokret- rekao je Jelisavac.

Njega od poraza više je zabrinula povreda Damira Jakupovića, koji se na kraju meča nezgodno okliznuo i povrijedio.

I u ovom meču u sastavu Slobode i Rudara, zbog povrede nije nastupilo nekoliko standardnih prvotimaca.