Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Borac u u poslednjoj utakmici 7. kola Premijer lige BiH sa 2:0. Širkobroježani su tako stigli do 4. pozicije sa 13 bodova, a Borac je ostao na 10.

Čudan meč na “Pecari” koji je prekidan nekoliko puta zbog nestanka eletrične energije, potom jake kiše, pa je utakmica bila bez pravog ritma, a u takvim okolnostima su se bolje snašli domaći fudbaleri koji su došlo do tri boda. Meč je završen u 106. minutu!!! A, treba reći da je i prvo poluvrijeme nadoknađeno sa 10 minuta…

Prvu priliku imao je Široki u 9. minutu, nakon prodora Menaoa u dobroj poziciji se našao Dino Ćorić, ali mu lopta prelazi preko noge i završava daleko od Avdukićevog gola.

U 22. minutu domaćin vodi. Begonja je sjajno asistirao Ćoriću, ovaj u punom trku dolazi do gola, slijedi lob, Avdukić nemoćan, 1:0 za Široki Brijeg.

Poslije gola, Borac je nešto konkretniji, u 33. minutu prvi pokušaj banjalučana, ali Galešičev udarac Bilobrk brani.

U nastavku susreta, kiša i ponovo prekid u 76. minutu, ali i penal za Široki! Ponovo nema struje, prekid od 10. minuta, igrači izlaze na teren, a Čabraja pogađa za 2:0.

Imao je odličnu priliku rezervista Mirković u sudijskoj nadoknadi, ali Bilobrk je još jednom odlično intervenisao. Debi Zorana Milinkovića tako je prošao porazom, “Pecaru” neće pamtiti po dobrom, zbog mnogo čega, ali na kraju najviše zbog poraza…

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ćorić (22), 2:0  Čabraja (77, penal). Stadion: Pecara. Gledalaca: 400. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Delegat: Franjo Grganović (Vitez). Kontrola: Dragan Prtvar (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Bralić, Ćorić (Široki Brijeg).

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, D.Ćorić (od 90. Ivanković), Baša (od 60. Baša), Čabraja, Menao, Milićević, J.Ćorić, Begonja, Bralić.

Borac: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Radulović, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović, Janičić, Veselinović (od 85. Burazor), Čudić (od 65. Mirković).