Fudbaleri Mladosti slavili su u Novom Gradu u sudari sa Slobodom (0:2) u okviru 26. kola na drugoligaškom Zapadu. Ovim trijumfom tim iz Donje Slatine “pokvario” je šampionsko slavlje Alfi, jer prednost između ovih rivala je i dalje devet bodova za tim iz Modriče.

Sve je bilo odlučeno samo za tri minuta nastavka u period između 53. i 56. minuta. Prvo je pogodio Karanović, da bi nešto kasnije Džafiću kazneni udarac odbranio Kondić, ali iz drugog pokušaja snajperista Mladosti pogađa za konačnih 0:2.

Sloboda je nastavila sa rasprodajom bodova ovog proljeća, ovo je 11. poraz u 12 odigranih utakmica.

SLOBODA (NG) – MLADOST (DS) 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Karanović (53), 0:2 Džafić (56). Stadion: „Mlakve“. Gledalaca: 50. Sudija: Zoran Tripunović. Pomoćnici: Dragan Todić, Danijel Mićić (svi iz Doboja). Delegat: Zoran Vujat (Gradiška). Kontrolor: Veljko Salamić (Prijedor). Žuti kartoni: Dragić, Ćulibrk, Dodig (Sloboda), Limić, Karanović (Mladost).

Sloboda (NG): Kondić, Starčević, Ćulibrk, Dragić, Pačavra, Vučen, Kovačević, Vejnović, Nedimović, Dodig, Novaković.

Mladost (DS): Lakić, Paležnica, Kadić, Hasić, Limić, Dejić (od 46. Karanović), Džafić, Perić, Čolić, Pajić.