Košarkaši mrkonjićke Mladosti u šestom kolu Premjer loige BiH pobjedili su ekipu Bratunac RTB 84:75. Pobjeda domaćih košarkaša je zaslužena, mada su se gosti predstavili kao kvalitetna i poletna ekipa. Mrkonjićani su do pobjede došli odličnom igrom u trećoj četvrtini koju su rješili u svoju korist 26:7. Gosti u poslednjih deset minuta utakmice nisu uspijeli da prekorenu rezulata u svoju korist, mada su taj period igre dobili 22:15. Naime, košarkaši Mladosti pametnom igrom priveli su meč kraju i zaslužno pobjedili.
Inače, gosti su bolje otvorili utakmicu i prvi period igre dobili 24:12.U drugoj četvtrini viđena je ravnopravna igra na parketu, pa se taj period igre završio 22:22. Tako su gosti na odmor otišli sa prednosti 46:33. Košarkaše Bratunca u prvom poluvremenu služio je šut za tri poena, a košarkaši Mladosti propisno su se ispromašivali sa linije slobodnih bacanja.
U trećoj četvrtini sjajna igra izabranika Gorana Sladojevića. Agresivnom i brzom igrom razbili su četu trenera Ognjena Radića i taj period igre dobili sa 19 poena razlike (26:7), što je bilo ključno za pobjedu.
Košarkaši Mladosti nakon odigranih šet kola imaju skor četri pobjede i dva poraza, a Bratunca dvije pobjede i četiri poraza.
Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je pobjedom svoje ekipe.
-Odlučila je treće četvrtina. Bratunac ima dobru ekipu, mada su im nedostajala tri igrača u ovom meču. Mi smo morali da dobijemo ovaj meč poslije poraza protiv Studenta nakon produžetaka. Ekipa je psihološki bila pala, ali smo se uspijeli vratiti u utakmicu u trećoj četvrtini i prelomili rezultat u našu korist. Imali smo prednost i od 17 poena. a gosti su pokušavali da se rezultatki vrate u meč. Međutim, mi smo razliku znali da sačuvamao i zasluženo pobjedimo – rekao je Sladojević.
Treneru gostiju Ognjenu Radiću, teško je pao poraz njegove ekipe, koja je prvo poluvrijeme odigrala odlično.
-Nama se drugi ili treći put dešava ista situacija. Postalo je siptomatično da dobro odigramo prvo poluvrijeme, a da u trećoj četvrtini dolazi do pada. Ne bih to pripisao nekoj fizičkoj spremi igrača, nego smanjenoj rotaciji u ekipi. Jenostavno nisam mogao da rotiram veliki broj igrača, jer zbog povrede tri igrača imamo „kratku“ klupu. Mislim da je 19 poena razlike za Mladost u trećoj četvrtnini presudilo pobjednika. Ekipa Mladosti je poznata po čvrstoj i agresivnoj igri na svom terernu. Pobjedil su u Mrkonjić Gradu Zrinjski, Kakanj i Slobodu. Očekivao sam više od svoje ekipe i pobjedu. Nismo uspijeli i ne preostaje nam ništa drugo nego da se pripremamo za meč sa Sparsima na našem terenu – rekao je Radić.
U domaćem sastavu Vladimir Aleksić postigao je 18, a kod gostiju sa 19 poena najefikasnije je bio Stefan Nikolić.
Mladost u narednom kolu gostuje ekipi Širokog, dok će Bratunac RTB ugostiti ekipu Sparsa.

Tekst i foto: Slobodan Dakić