Derbi drugoligaškg Zapada u Donjoj Slatini otišao je na stranu Mladosti! Sloboda nije mogla parirati raspoloženim domačinima koji su tako ostali u trci sa Alfa Modričom i Jedinstvom u samom vrhu sa po 25 bodova.

Već u prvih 20-ak minuta mogao se naslutiti pobjednik meča, jer su Žerić i Husinbašić matirali Majkića. Početkom drugog poluvremena pocrvenio je iskusni Saša Kovačević, i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Posavini. Čaušević je u 67. minutu povisio na 3:0, a drugoligaš iz Novog Grada do počasnog pogotka došao je u finišu meča preko Vučena.

MLADOST (DS) – SLOBODA (NG) 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Žerić (9), 2:0 Huseinbašić (17), 3:0 Čaušević (67), 3:1 Vučen (82). Stadion: FK Mladost u Donjoj Slatini. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Docić (Banjaluka). Pomoćnici: Dragan Kesić (Gradiška) i Goran Dukić (Srbac). Delegat: Dejan Tomić (Gradiška). Kontrolor: Željko Marić (Doboj). Žuti karton: Ćulibrk (Sloboda). Crveni karton: Saša Kovačević (Sloboda) u 54. minutu.

Mladost (DS): Lakić, Kadić, Bijelić, Ilić, Petruljević, Žerić, Tešić (od 60. Čolić), Džafić (od 79. Đurić), Perić, Čaušević, Huseinbašić (od 60. Mišić).

Sloboda (NG): Majkić, Tica, Ćulibrk, Ivančević (od 68. Mrkić), Vučić, Antonić, Milinković, Kovačević, Stojić, Kuridža (od 74. Vicković), Dodig.