Derbi kola igra se u Žeravici, gdje lider dočekuje Mladost. Sastav iz Donje Slatine već je u nekoliko navrata odigrao odlične partije u mahala kvartu Gradiške, i neće biti iznenađenje  da to ponovi i ovaj put, pogotovo nakon dva vezana trijumfa. Ipak, izabranici trenera Borisa Savića znaju igrati pod pritiskom i u ovaj meč ulaze kao blagi favoriti da jesenju krunu prenesu iz Posavine (Alfa Modriča) u Lijevče i Potkozarje.

Karanovac će biti na ozbiljnom ispitu na “Šljunkari” u sudaru sa Dubravama, a šamčani gostuju Ozrenu, koji je odlučio da, ako već mora u niži rang, što skuplje proda svoju kožu.

Ljubić je domaćin Slobodi, i ima ulogu favorita u ovom meču, baš kao i dobojlije u Brodu, koje žele ostati u kakvom-takvom bodovnom priključku za vodećim ekipama na kraju jeseni.

Komšijski derbi igraju Laktaši i trnska Sloga, u čini se teškoj situaciji po oba kluba, pa bi dobar fudbal i te kako pomogao da se prevaziđe novonastala situacija.

Proleter i srbačka Sloga mogli bi na “Radolinki” odigrati prilično izjednačed duel, baš kao i Vranjak i Omarska. Dva duela u kojima je pobjednika teško naslutiti, što svakako daje drža mečevima.

Parovi 14. kola:

Karanovac – Dubrave, sudije: Bojan Panić, Aleksandar Jevtić i Bojan Eremić (svi iz Prijedora), delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica), kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši).

Ljubić – Sloboda (NG), sudije: Marko Maksimović (Modriča), Zoran Tripunović (Doboj) i Milenko Mišić (Modriča), delegat: Mladen Aleksić (Petrovo), kontrolor: Željko Radusin (Banjaluka).

OFK Polet 1926 – Sloga (D), sudije: Dejan Radić (Modriča), Aleksandar Railić (Derventa) i Nenad Vujić (Modriča), delegat: Zoran Vujat (Gradiška), kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). 

Laktaši – Sloga (T), sudije: Duško Puvača (Novi Grad), Dragan Kesić (Gradiška) i Danijel Mićić (Doboj), delegat: Predrag Jevtić (Doboj), kontrolor: Joco Radić (Šamac).

Proleter – Sloga (S), sudije: Bojan Džepina, Miloš Kovačević i Mladen Stupar (svi iz Prijedora), delegat: Mićo Blagojević (Šamac), kontrolor: Željko Marić (Doboj).

Nedjelja, 11 časova

Jedinstvo – Mladost (DS),  sudije: Mario Jelić (Banjaluka), Marko Erak (Krupa na Vrbasu) i Vladan Todorović (Čelinac), delegat: Branko Tripić (Prnjavor), kontrolor: Ljubomir Jevtić (Prijedor). 

Nedjelja, 13.30 časova

Vranjak – Omarska, sudije: Milan Simić (Krupa na Vrbasu), Dragan Žarić (Kotor Varoš) i Aleksandar Milaković (Banjaluka), delegat: Dejan Tomić (Gradiška), kontrolor: Dalibor Škrbić (Gradiška).

Ozren – Borac (Š), sudije: Vanja Ajder, Nikola Tadić i Dejan Stjepanović (svi iz Banjaluke), delegat: Vlado Marković (Doboj), kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši).

1Jedinstvo Žervica1310124214+28      31
2Borac Šamac1310032713+1430
3Karanovac Banjaluka139043415+1927
4Sloga Doboj137242614+1223
5Mladost Donja Slatina136432014+622
6Sloga Srbac135621311+221
7Ljubić Prnjavor136253419+1520
8Dubrave136252117+420
9Laktaši135442321+219
10Proleter Teslić134452219+316
11Vranjak124261726-914
12Omarska134182428-413
13Sloboda Novi Grad134181529-1413
14OFK Polet 1926 Brod133191343-3010
15Sloga Trn122281330-178
16Ozren Petrovo (-3)130492051-311