Košarkaši Mladosti u petom kolu Lige za opstanak, u prvenstvu BiH u Mrkonjić Gradu pobjedili su Vogošću 72:69. Mrkonjićani su ovom pobjedom gotovo obezbijedili opstanak u ligi, dok gostima iz Vogošće ostaje grčevita borba da sačuvaju premjerligaški status.
Košarkaši Mladosti do pobjede su došli u dramatičnoj završnici meča. Gosti su prvo poluvrijeme rješili su svoju korist 38:30. Domaći košarkaši, polovinom treće četvtnine prelaze u vodstvo 56:55. Gosti četiri minuta prije kraja meča uspjevaju da poravnaju rezultat (61:61).
Međutim,to je bilo sve što su uspijeli, jer su domaći košarkaši agresivnom igrom sačuvali prednost i zabilježili važnu pobjedu.
Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je igrom svojih košarkaša i važnom pobjedom.
-Mislim da smo zasluženo pobjedili! U prvom poluvremenu smo imali problema, jer je centar gostiju Malcik Dime, rodom iz Nigerije dominirao pod košem. Momak je načinio osam blokada, bukvalno zatvorio koš Vogošće i razbio nam napadačku igru. Ipak, volja, htjenje, borbenost igrača i manja rotacija gostiju učinili su da smo došli zasluženo do pobjede. Čestitam svojim igračima i publici na podršci. Idemo dalje, a naš je cilj da osvojimo prvo mjesto u Ligi za opstanak. Može se već reći da smo obezbjedil opstanak 99,9 odsto- rekao je Sladojević.
Treneru gostiju Hamdu Frljku teško je pao poraz, jer je njegova ekipa igrali odlično u prvom poluvremenu.
-Čestitao bih ekipi Mladosti na pobjedi. Nisu željeli više od nas pobjedu ali su bili sretniji i spretniji u završnici utakmice. U trećoj četvrtini smo imali problema, jer naša igra zavisi od Anđela Varnera koji je tada zaradio četiri lične greške. Morali smo ga povući sa parketa, a to se odmah osjetilo u našoj igri, što su domaći košarkaši iskoristili i prekorenuli utakmicu u svoju korist – rekao je Frljak.
U domaćem sastavu Stefan Mijović pstigao je 18, dok je kod gostiju sa 20 poena najefikasniji bio Vladimir Vranić.
Mladost je u srijedu domaćin ekipi Bošnjaka, a Vogošća gost Radnika u Bjeljini.

Tekst i foto: Slobodan Dakić